Turkija - gamta ir istorija praturtintos kelionės - NNN
Suraskite geriausią pasiūlymą
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio
Grįžti
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio

Turkija

VISKAS ĮSKAIČIUOTA
Xperia Grand Bali - Alanija

turkija 

Kemeras, Pamukalė, Kapadokija ir "viskas įskaičiuota"

Apie šalį

Turkija - vienas populiariausių atostogautojų pasirinkimų, nenuvilsiantis poilsio ištroškusių keliautojų. Rytų ir Vakarų sandūroje esanti atostogautojų pamėgta Turkija, pasigirti gali ne tik atostogautojų skaičiumi, bet ir kultūrine įvairove. Nors pačioje šalyje tradicijos skiriasi, turkai - patriotiški tautiečiai, tačiau verta prisiminti, kad itin prietaringi. Turkijoje galėsite pamatyti puikias Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantes bei paragauti išskirtinio maisto.

Sostinė -  Ankara.

Valiuta - Turkijos lira (TRY). Turkijoje už daugumą paslaugų galima atsiskaityti debeto ir kreditinėmis kortelėmis. Taip pat valiutos keitimo punktuose galėsite išsikeisti pinigų į šalies valiutą.   

Kalba - turkų.  

Religija - vienareikšmiškai dominuoja islamas (>99%). 

Susisiekimas: Vairavimas Turkijoje yra paprastas, eismas vyksta dešiniąją kelio puse. Dauguma šalies kelių geri, tvarkingi, o ženklai aiškus, tad sunkumų neturėtų kilti ir ne vietiniams lankytojams.

Reikalingi kelionės dokumentai

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia. Tinkami kelionės dokumentai: 

 • Lietuvos Respublikos pasas 

COVID-19 informacija

Forma, kurią reikia užpildyti grįžtantiems į Lietuvą ČIA

Daugiau informacijos apie COVID-19 keliaujantiems URM puslapyje

Kad kelionę planuoti būtų drąsiau, rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris dengtų COVID-19 rizikas arba kelionės atšaukimo draudimą. Kadangi, kelionių organizatoriai draudimo neįtraukia į kelionės paketą, todėl jie neatsako už turisto savarankiškai pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio ir COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas.

Klimatas

Turkija pasižymi sausomis, karštomis ir saulėtomis, beveik 4 mėnesius trunkančiomis vasaromis, o žiemą čia itin drėgna ir snieguota. Kadangi Turkijoje ypač ryškios šaltos žiemos ir karštos vasaros, todėl šalį rekomenduojama aplankyti rudenį ir pavasarį.

Kultūra

Turkija turi išskirtinę kultūrą, kuri pasižymi įvairumu ir yra susiformavusi iš daugybės Rytų ir Vakarų kultūros elementų. Pačioje šalyje gyvenimo būdas, kultūra bei socialiniai įpročiai labai skiriasi. Turkus iš esmės sieja didelis patriotiškumas, o pagrindinėmis kultūrinėmis savybėmis jie laiko pagarbą, pagalbą ir kaimynystę. Turkijos kultūrai didelę įtaką šiuo metu daro ir keliautojų gausa, tačiau turkai savo prietaringumo nelinkę atsikratyti. Neatsiejama kultūros dalis - išskirtinio skonio maistas ir įspūdingas architektūrinis palikimas.

Virtuvė

 • Mantı - pagrindinis šalies patiekalas, pagamintas iš maltos vištienos.  
 • Corba - jau keletą amžių Turkijoje populiarumo nepraranda lęšių sriuba, kuri pasižymi skonių įvairove.  
 • Turkish delight or lokum - turkiškas saldumynas, pagamintas iš krakmolo želė ir cukraus.  
 • Turkiška arbata - šis gėrimas yra vienas populiariausių Turkijoje. 

Lankytini objektai

 • Atvykus į Turkiją nepraleiskite progos aplankyti viso pasaulio lobio - Stambulo. Čia verta pamatyti Šv. Sofijos soborą, vieną didžiausių katedrų pasaulyje.  
 • Rekomenduojama aplankyti Topkapi rūmus bei puošnumu garsėjančią Sultono Ahmedo mečetę.  
 • Gamtos mylėtojams puikia vieta keliauti taps Kapadokija - čia susilieja įspūdinga istorija ir kvapą gniaužiantis kraštovaizdis. Po kelių ugnikalnių išsiveržimų susiformavusiose uolose apsigyveno žmonės yra įkūrė tunelių sistemas.  
 • Be to, gamtos poilsį mėgstantiems keliautojams įspūdį paliks Žaliasis kanjonas. Puikus pasirinkimas ramiam šeimos žygiui palei pakrantę, arba puikiam pasiplaukiojimui smaragdo spalvos vandenyje. 
 • Atvykus į Turkiją verta nepraleisti Pamukalė mineralinių versmių pietvakarių Turkijoje. Dar kitaip vadinama “medvilnės pilimi” ši vieta garsėja terminiais šaltiniais, prisotintais mineralinių medžiagų. 

Populiariausi kurortai

 • Kemeras - vienas didžiausių ir populiariausių kurortų Turkijoje. Šis kurortas pasižymi prabanga ir pažanga, gerai išvystyta infrastruktūra, o čia ilsėtis atvyksta net ir pasaulinės žvaigždės. 
 • Antalija - tai populiariausias Turkijos regionas, turintis vieną švariausių ir ekologiškiausių pakrančių pasaulyje. Apsistoti Antalijoje ilsėtis rekomenduojama tiems, kurie nenori nutolti nuo didmiesčio, bet tuo pačiu nori pasimėgauti kokybiškais paplūdimiais.  
 • Alanija - puikus pasirinkimas tiems, kas ieško įvairaus, tačiau nebrangaus poilsio. Nuostabus klimatas, puikūs paplūdimiai, įspūdingos kalnų pilys ir ilgas maudymosi sezonas užtikrins, kad atostogos būtų įsimintinos.  
 • Belekas - vienas iš elitiniais laikomų Turkijos kurortų. Žymių sportininkų pamėgtas kurortas siūlo modernų, ekologišką ir prabangų poilsį Viduržemio jūros pakrantėje. 

Lauktuvės

Populiariausia iš Turkijos parvežti Talisman Nazar - tai mėlyna arba geltona akis su vyzdžiu viduryje, apsauganti nuo nesėkmės. Taip pat populiaru parvežti keramikos gaminių bei įmantrių turkiškų arbatinukų.