Suraskite geriausią pasiūlymą
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio
Grįžti
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio

JAE

ŽIEMOS SEZONAS
Wyndham Garden Ajman Corniche - Dubajus
2023 kovas - balandis
Ant jūros kranto
Šalia kurorto centro
Poilsiui su šeima
Nuo 1515
Noriu
ŽIEMOS SEZONAS
Canal Central Hotel - Dubajus
2023 kovas - balandis
Miesto centre
Poilsiui su šeima
SPA
Nuo 1225
Noriu
ŽIEMOS SEZONAS
Le Meridien Abu Dhabi - Dubajus
2023 kovas
Ant jūros kranto
Kurorto centre
Iš dalies renovuota 2019 m.
Nuo 1279
Noriu
ŠVENTINIS
DoubleTree by Hilton Resort & Spa Marjan Island - Dubajus
2023 kovas - balandis
Ant jūros kranto
Viešbutis yra ramioje kurorto dalyje
Vandens sportas
Nuo 1265
Noriu
ŠVENTINIS
Crowne Plaza Abu Dhabi - Dubajus
2023 kovas - balandis
Viešbutis yra judrioje kurorto dalyje
Abu Dabio senamiestyje
Verslo centras
Nuo 905
Noriu
ŽIEMOS SEZONAS
Jannah Marina Hotel Apartments - Dubajus
2023 kovas - balandis
Netoli kurorto centro
Šalia kurorto centro
Renovuota 2017 m.
Nuo 1115
Noriu
ŠVENTINIS
Rixos Bab Al Bahr - Dubajus
2023 kovas - balandis
Ant jūros kranto
Ramioje kurorto dalyje
Vandens sportas
Nuo 2499
Noriu

jae

Palm Jumeirah, Sheikh, Burj Khalifa

Apie šalį

JAE – Jungtinių Arabų Emyratų trumpinys. Šią valstybę sudaro septyni emyratai – Dubajaus, Abu Dabio, Šardžos, Ras al Kaimo, Um el Kaivaino, Fudžeiros ir Adžmano. Sostine yra laikomas Abu Dabis, tačiau turistai dažniausiai kaip savo kelionių destinaciją renkasi Dubajų – tai penkta populiariausia kryptis visame pasaulyje. JAE valdo šeichai, kurių valdžia pereina iš kartos į kartą. Šalyje kalbama arabų kalba ir vyrauja islamo religija. 

Sostinė – Abu Dabis. 

Valiuta – JAE dirhamas (AED). JAE įmanoma atsiskaityti tiek debeto kortelėmis kaip Mastercard, Visa ar American Express, tiek kreditinėmis kortelėmis. Keliaujant savarankiškai, rekomenduojama turėti grynųjų.

Kalba – arabų. 

Religija - dominuoja islamas (>98%).

Susisiekimas: JAE eismas vyksta dešiniąja kelio puse. Daugumoje šalies vietovių keliai pakankamai tvarkingi. Pagrindiniai keliai ir greitkeliai mokami ir geros kokybės, todėl keliauti automobiliu patogu, saugu. Automobiliai nuomojami 21-erių metų sulaukusiems asmenims. 

Reikalingi kelionės dokumentai

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia. Tinkami kelionės dokumentai: 

 • Lietuvos Respublikos pasas 
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

COVID-19 informacija

Daugiau informacijos apie COVID-19 keliaujantiems URM puslapyje

Kad kelionę planuoti būtų drąsiau, rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris dengtų COVID-19 rizikas arba kelionės atšaukimo draudimą. Kadangi, kelionių organizatoriai draudimo neįtraukia į kelionės paketą, todėl jie neatsako už turisto savarankiškai pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio ir COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas.

Klimatas

JAE yra itin šilta šalis, kur net 300 dienų per metus šviečia saulė. Vyrauja sausas ir karštas klimatas, gegužės – rugsėjo mėnesiais temperatūra pakyla iki 40 laipsnių šilumos. Lietuviams palankiausia vykti spalio – gegužės mėnesiais, kol temperatūra kyla maksimaliai iki 35 laipsnių – karštesni orai gali būti sunkiai pakeliami. Liūčių čia beveik niekada nebūna. 

Kultūra

Kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus visuomet būna įsimintinos ne tik dėl išskirtinės kultūros, bet ir musulmoniškų taisyklių, kurių laikytis privalo visi. Čia neleidžiama vartoti alkoholinių gėrimų, rūkyti kaljano, atvirai demonstruoti šiltus jausmus prisilietimais, o penktadienis yra šventa diena, kurios metu niekas nedirba.

Virtuvė

 • Falafel – aliejuje kepti avinžirnių ir daržovių kukuliai.
 • Hummus – iš avinžirnių ir sezamų pastos gaminamas padažas/kremas.
 • Lukaimat – virtinukai su gausiu saldžiu sirupu iš cukraus. Itin populiarus patiekalas ramadano laikotarpiu.
 • Madrooba – žuvis, patiekiama su aštriu padažu. 
 • Kofta – jautienos arba avienos kepsniukai.

Lankytini objektai

 • Burdž Chalifa - tai Dubajaus miesto simbolis, iš kurio atsiveria įspūdinga panorama. 160 aukštų dangoraižį kasmet aplanko milijonai turistų.  
 • Burdž al Arab viešbutis - jei galite sau leisti apsistoti šiame prabangiame viešbutyje, galėsite mėgautis išskirtiniu aptarnavimu bei peizažu kasdien. Tačiau, net jei gyvenate kitur, veta atvykti į šalia esantį pliažą ar pavalgyti restorane.
 • Dubai Mall - tai vieta, kurią tiesog dievina mados ikonos. Čia rasite net 1200 skirtingų parduotuvių, garsiausių mados namų butikus, net 120 kavinių ir restoranų. Per savaitę čia apsilanko beveik milijonas žmonių.
 • Didžioji šeicho Zaido mečetė - ši mečetė yra laikoma viena prabangiausių visame pasaulyje. Ji buvo baigta statyti 2007 metais ir skirta pirmajam JAE prezidentui šeichui Zaidui bin Sultanui Al Nahjanui.

Populiariausi kurortai

Dubajus - pats didžiausias ir kone labiausiai turistų lankomas miestas Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE). Jis yra ne tik vienas pagrindinių Artimųjų Rytų verslo centrų, bet ir antras pagal brangumą miestas visame regione. Dažniausiai turistai atvyksta čia norėdami pasimėgauti visur vyraujančia prabanga ir pajusti kitokios kultūros skonį. Tačiau, nors Dubajus ir yra musulmoniškas miestas, jis labiausiai kosmopolitiškas visuose Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Turistai čia gali jaustis komfortabiliai net ir nesilaikydami visų islamo taisyklių.

Lauktuvės

Iš JAE populiarų atvežti įvairių arabiškų niekučių, papuošalų, skarų, arabiškos kavos, rytietiškų saldumynų.