Suraskite geriausią pasiūlymą
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio
Grįžti
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio

Mauricijus

mAURICIJUS 

Dodo, Chamarel, Napolitaine

Apie šalį / kryptį:

Mauricijus – tikras rojaus kampelis žemėje, kuris nepaliks nei vieno abejingo. Šalis žavi savo kultūra ir itin svetingais žmonėmis, kurie šiltai ir draugiškai priima absoliučiai kiekvieną, nepaisant rasės, religijos ar kitų skirtumų. Mauricijuje ne tik galima puikiai praleisti laiką paplūdimyje, bet ir praplėsti savo geografines, kultūrines žinias. Šalis turtinga savo istorija ir įspūdinga tautų įvairove. Taip pat, čia visuomet atrasite aktyvių veiklų, leidžiančių aktyviau leisti atostogas.  

Sostinė – Port Luisas. 

Valiuta – Mauricijaus rupija (Rs). Mauricijuje įmanoma atsiskaityti tiek debeto kortelėmis kaip Mastercard, Visa ar American Express, tiek kreditinėmis kortelėmis. Tačiau, rekomenduojama visuomet turėti ir grynųjų pinigų, ypač norint įsigyti ką nors pas vietinius arba ne viešbučio teritorijoje. 

Kalba – anglų kalba yra oficiali, papildomai naudojama prancūzų kalba. 

Religija - hinduizmas (48 %), katalikybė (23,6 %), islamas (16,6 %) ir kitos krikščionybės atšakos (8,6 %). 

Susisiekimas: Mauricijuje patogu keliauti autobusu – jie turi gerai išvystytą infrastruktūrą, tvarkaraščius ir turistams pritaikytus maršrutus. Taip pat, galima keliauti taksi automobiliais, kurių visuomet būna gausu prie viešbučių. Ieškant prabangesnio būdo, siūloma keliauti specialiu sraigtasparniu. Na, o norintiems  taupyti ir tausoti gamtą verta išsinuomoti dviratį arba motorolerį. 

Reikalingi kelionės dokumentai:

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia. Tinkami kelionės dokumentai: 

 • Lietuvos Respublikos pasas 
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

COVID-19 informacija:

Daugiau informacijos apie COVID-19 keliaujantiems URM puslapyje

Kad kelionę planuoti būtų drąsiau, rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris dengtų COVID-19 rizikas arba kelionės atšaukimo draudimą. Kadangi, kelionių organizatoriai draudimo neįtraukia į kelionės paketą, todėl jie neatsako už turisto savarankiškai pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio ir COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas.

Klimatas:

Mauricijus yra amžinos vasaros vieta. Čia beveik niekada nelyja ir net 8 valandas per dieną kepina kaitri saulė. Karščiausi mėnesiai yra nuo gruodžio iki kovo, o šalčiausi – nuo birželio iki rugpjūčio. Sausį temperatūra siekia apie 30 laipsnių, o liepą – apie 22 laipsnius šilumos. Gegužės ir spalio mėnesiai, panašiai kaip ir Lietuvoje, laikomi pereinamaisiais, tad temperatūra gali labiau svyruoti. Svarbu paminėti, kad maudytis Mauricijuje galima absoliučiai visus metus – jūra visada būna įšilusi iki 27 laipsnių šilumos.

Kultūra:

Mauricijaus kultūra yra labai spalvinga, nes ją formavo net kelios skirtingos tautos. Į salą ilgą laiką atvykdavo ir apsigyvendavo kreolai, kinai, indai, prancūzai ir afrikiečiai, tad net šalies virtuvė turi kiekvienos iš šių tautų prieskonio. Dėl tokio kultūrų mišinio, vietiniai saloje yra itin tolerantiški visiems. Čia gali būti tuo, kuo nori būti, laisvai ir nevaržomai. Šalies nacionaliniu simboliu yra laikomas paukštis dodo, kuris buvo laikomas išnykusiu dar septynioliktame amžiuje. Dodo atrado į salą atvykę portugalai ir pradėjo juos aktyviai medžioti, tad ilgainiui jų labai sumažėjo. Dabar dodo galima pamatyti tik šalies herbe arba, labai retais atvejais, gyvai.  

Virtuvė:

 • Bol Renverse – patiekalas yra gaminamas iš ryžių, daržovių, sojų padažo, austrių, grybų ir morkų. Viskas patiekiama susluoksniuojat paruoštus produktus vienas ant kito lėkštėje. 
 • Boulettes – Mauricietiška koldūnų versija, gaminama su žuvies, mėsos, kalmarų arba krevečių įdaru. Šie koldūnai yra dvigubai didesni už tuos, prie kurių esame pratę Lietuvoje.
 • Briyani – vienas populiariausių patiekalų visoje saloje, nes jį paprasta gaminti. Tai basmati ryžiai su cinamono, šafrano, česnako bei kitais prieskoniais. Jie patiekiami su mėsa, bulvėmis arba jūros gėrybėmis.
 • Dholl Puri Roti – dažnas gatvės maistas, atėjęs iš indų kultūros. Plonas duonos paplotėlis yra apkepamas, o jį įdedami špinatai, karis, pupelės ir marinuoti agurkėliai.
 • Gateau Piment – verčiant iš prancūzų kalbos, šis patiekalas skambėtų lietuviškai būtų čili pyragas. Jis gaminamas iš geltonų pupelių, žalių svogūnų ir žalių čili pipirų.
 • Mine Frite – kiaušininiai makaronai, kepti su įvairiomis daržovėmis ir kiaušiniu. Tuomet, užpilama norimu padažu. Patiekalas primena mums geriau žinomą wok.
 • Riz Frite – taip pat wok  stiliaus patiekalas, tik iš ryžių. Ryžiai apkepami su daržovėmis ir krevetėmis arba mėsa. Patiekiama su mėgstamu padažu. 

Lankytini objektai:

 • Port Luisas – Mauricijaus sostinė, Port Luisas, tikrai nepaliks abejingų. Nuo čia prasideda daugumos turistų kelionė šalyje.  Miestas labai gyvybingas, ten verda gyvenimas, verslai, gausu prekybos centrų, vyrauja įprastas miestietiško gyvenimo šurmulys. Taip pat, čia įsikūręs uostas. 
 • Šamarel miestelio žemė – įspūdinga vieta, kuri nustebins kiekvieną. Ši žemė ypatinga tuo, kad yra natūraliai spalvota. Ant didelės teritorijos išsidėstęs grublėtas paviršius spindi geltona, raudona, mėlyna, oranžine i violetine spalvomis. Labiausiai rekomenduojama čia atvykti anksti ryte, per saulėtekį – tuomet pamatysite ryškiausią vaizdą. 
 • Juodosios upės tarpeklių nacionalinis parkas – šis parkas puikiai atspindi Mauricijaus gamtos grožį bei augmeniją. Užburiantys slėniai, laukinės guavos ir tikra gamta leidžia atsipalaiduoti ir pasimėgauti ramybe. Taip pat, tikima, kad būtent šiame parke galima išvysti retąjį dodo paukštį.
 • Žvaigždės regionas – dar viena vieta, kurioje galima pasigrožėti Mauricijaus gamta. Tai didelė, žmogaus nesugadinta teritorija šalies rytuose, kur čiurlena upeliai, stūpso kalnai ir auga gažigantiški medžiai. Taip pat, čia gausu krioklių.
 • La Morne pusiasalis – šiame pusiasalyje pamatysite net 555 metrų bazaltinius kalnus. Aplink juos, įsikūrė daug prabangių viešbučių ir restoranų. 

Populiariausi kurortai:

 • Mont Choisy – puiki teritorija turistams, siekiantiems išvengti šurmulio. Labai rami vieta, kurioje mėgausitės tuščiu paplūdimiu. 
 • Pereybere – vietinių itin mėgstama teritorija, kurioje gausu vandens pramogų. Čia galėsite nardyti, plaukti banglente, plaukioti laivais bei vandens dviračiais. 
 • Grand Bay – šis regionas tiks tiems, kurie nori aktyvesnio naktinio gyvenimo. Taip pat, būtent šioje zonoje didžiausias skirtingų restoranų bei barų pasirinkimas, yra didelis prekybos centras. 
 • Belle Mare – romantikos išsiilgusių porų mėgstamiausia vieta. Teritorija supa lagūna ir koraliniai rifai. Čia visus metus būna pilna turistų. 
 • Flic en Flac – mažas kaimelis, kuriame galėsite mėgautis puikiu kraštovaizdžių, ramybe, paplūdimiais. Naktį čia atgimsta naktinis gyvenimas ir kazino, barai. Tai puiki vieta norintiems ramybės bei linksmybių balanso.

Lauktuvės:

Populiariausia iš Mauricijaus lauktuvių atvežti paukščio dodo suvenyrus, romą, arbatą, cukrų su prieskoniais, spalvotos žemės gabalėlį, Mauricijaus saldumynų, džemų.