Suraskite geriausią pasiūlymą
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio
Grįžti
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio

Maldyvai

ŽIEMOS SEZONAS
Sun Island Resort & Spa - Malė
ŽIEMOS SEZONAS
Paradise Island Resort & Spa - Malė
2023 kovas - balandis
Ant vandenyno kranto
Vandens sportas
Burlentės
Nuo 3159
Noriu
ŽIEMOS SEZONAS
Season Paradise - Malė
2023 kovas - balandis
Ant vandenyno kranto
Baseinas ant stogo
Vandens sportas
Nuo 1679
Noriu
ŽIEMOS SEZONAS
Ayala Ocean View - Malė
2023 kovas - balandis
Ant vandenyno kranto
Šalia koralinių rifų
Vandens sportas
Nuo 1709
Noriu
ŽIEMOS SEZONAS
Aquzz Inn - Malė
2023 kovas - balandis
Ant vandenyno kranto
Vandens sportas
Geras kainos ir kokybės santykis
Nuo 1435
Noriu

maldyvai

Bodu Beru, Dhonis, Masroshi

Apie kryptį:

Viena unikaliausių atostogų krypčių, be abejo, yra Maldyvų salynas. Jį sudaro didelė kalnų grandinė, išsikišanti iš po vandenyno. Būtent iškilusios dalys sudaro apie 1000 skirtingų salų – tiek gyvenamų, tiek negyvenamų. Indijos vandenyne įsikūręs prabangus kurortas kasmet iš skirtingų pasaulio šalių pritraukia milijonus turistų, išsiilgusių gamtos, visiškos ramybės ir poilsio, tarytum rojuje.  

Sostinė - Malė.  

Valiuta – Maldyvų rufija (Rf). Maldyvuose, daugelyje vietų ir salų, įmanoma atsiskaityti tiek debeto kortelėmis kaip Mastercard, Visa ar American Express, tiek kreditinėmis kortelėmis. Visgi, rekomenduojama turėti grynųjų apsiperkant pas vietinius arba norint palikti aptarnaujančiam personalui arbatpinigių. 

Kalba - divehi.                          

Religija - islamas (be galimybės rinktis). 

Susisiekimas: Nuomotis automobilio Maldyvuose nerekomenduojama. Tiek vietiniai, tiek turistai čia keliauja pėsčiomis, nes salos pakankamai mažos. Jei norite persikelti iš vienos salos į kitą, tą galėsite padaryti naudodamiesi laivų bei valčių vairuotojų paslaugomis. 

Reikalingi kelionės dokumentai:

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia. Tinkami kelionės dokumentai: 

 • Lietuvos Respublikos pasas 
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

COVID-19 informacija:

Daugiau informacijos apie COVID-19 keliaujantiems URM puslapyje. 

Kad kelionę planuoti būtų drąsiau, rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris dengtų COVID-19 rizikas arba kelionės atšaukimo draudimą. Kadangi, kelionių organizatoriai draudimo neįtraukia į kelionės paketą, todėl jie neatsako už turisto savarankiškai pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio ir COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas.

Klimatas:

Maldyvuose vyrauja du metų laikai – sausasis ir drėgnasis. Sausasis metų laikas trunka nuo gruodžio iki kovo, tad šiltų orų mėgėjams geriausia atvykti šiais mėnesiais.  Drėgnasis laikotarpis trunka nuo balandžio iki lapkričio ir tuomet salyne tampa labiau vėjuota, temperatūra nukrenta iki 22 laipsnių šilumos, pasitaiko lietingų dienų. Vykstant į Maldyvus patariama vengti ramadano mėnesio (dažniausiai būna kovo – balandžio mėnesiais), nes tuo metu dauguma kavinių ir barų yra uždaryta. 

Kultūra:

Maldyvų kultūrai didelės įtakos turėjo Indijos, Šri Lankos, Malaizijos, Persijos ar Arabų šalių imigrantai. Čia vietiniams draudžiama savarankiškai rinktis tikėjimą – privaloma laikytis islamo. Vietiniai negali vartoti jokių narkotikų, alkoholio ar kiaulienos patiekalų. Tačiau, viešbučiai turi licencijas prekiauti alkoholiu, tad kaip turistai tikrai galėsite pasimėgauti kokteiliais paplūdimyje. Maldyviečiai draugiški ir paslaugūs, o jų šokių, muzikos ir meno kultūra tampriai susijusiu su islamo propaguojamomis vertybėmis.  

Virtuvė:

 • Garudhiya – vienas paprasčiausių Maldyvų patiekalų yra žuvies sriuba, patiekiama su ryžiais, laimu, čili pipirais ir svogūnais. 
 • Mas Huni – tarkuotas rūkytas tunas, patiekiamas su kokosais, citrina ir svogūnais. Norint labiau pasisotinti, galima užsisakyti su tradicine Roshi duona. 
 • Masroshi – tešlos gabaliukas, pripildytas rūkyto tuno kokosų.
 • Bis Keemiya – šis patiekalas tiek forma, tiek sudėtimi primena „spring rolls“ arba „samosa“. Tai mažas pyragėlis, dažniausiai pripildytas tuno, virto kiaušinio, svogūnų ir šiek tiek kopūstų.
 • Boshi Mashuni – banano gėlių ir kokosų salotos, patiekiamos bananų lapuose.
 • Maldyvų omaras – omaras, išvirtas dar gyvas. Būtent toks pagaminimo būdas leidžia mėsai išlikti minkštai ir tiesiog tirpsta burnoje.
 • Saagu Bondibai – desertas, gaminamas iš krakmolo, kokosų pieno ir sutirštinto pieno.
 • Gulha – desertas, panašus į keptus kukulius. Jų viduje tunas, svogūnai ir tarkuotas kokosas. Šis patiekalas valgomas su arbata arba kava.
 • Kulhi Boakibaa – žuvies pyragas, gaminamas iš ryžių, kokosų ir tuno.
 • Sai – tradicinė Maldyvų balta arba juoda arbata. Balta arbata patiekiama su pienu.

Lankytini objektai:

 • Maaya Thila – ši įlanka užburia turistus savo grožiu. Ji saugoma Jūrų apsaugos įstatymu, nes čia gyvena reti vandens gyvūnai. Rekomenduojama čia nardyti, kad galėtumėte savomis akimis pamatyti retas žuvis ir kitą fauną, koralų rifus, florą, pilkąjį rifų ryklį ir begalę povandeninių urvų. 
 • Saulėlydžio kruizas – bent vieną atostogų vakarą praleiskite saulėlydžių kruize ir pasinerkite į užburiantį jūros horizontą bei panoraminiais salos vaizdais. 
 • Vaadhoo sala – saloje pamatysite vadinamą „Žvaigždžių jūra“, kuri atsiveria naktį. Tai užburiantis vaizdas, kuris įsimena visam gyvenimui. Jūroje atsispindi mėnulis ir atrodo, tarytum ji nusėta tūkstančiu žvaigždžių. Mokslininkai šį reiškinį aiškina natūralų gynybinį mechanizmą - vandenyno planktonai ima spindėti, kai ginasi nuo juos puolančių žuvų. 
 • Six Senses Laamu – gerai visame pasaulyje žinomi maldyvų namukai ant vandens, kuriuose verta pasilikti bent vieną naktį. 
 • Hulhumale paplūdimys – vieta, kurioje mažai turistų ir galima ramiai pasivaikščioti, besimėgaujant Maldyvų kraštovaizdžiu ir žydru vandenynu. 
 • Malė – Maldyvų sostinėje gausu istorinio bei kultūrinio paveldo pastatų, žmogaus nepaliestų paplūdimių ir muziejų. Malėje galėsite pažinti vietinę kultūrą, paragauti tradicinių patiekalų ar įsigyti lauktuvių. Verta apsilankyti Senojo Penktadienio mečetėje, Nacionaliniame muziejuje, vietiniame Malės turguje, Sultono parke ir pamatyti cunamio paminklą. Sraigtasparnio skrydis virš Maldyvų – jei norite išvysti visą salyną iš viršaus, nesunkiai rasite tokią paslaugą teikiančių įmonių. 
 • Subsix – jei pavargote nuo ramaus poilsio, galite pasilankyti povandeniniame klube Subsix. Jis yra prie Niyama salos pakrantės, net šeši metrai žemiau jūros lygio. Ten galėsite pilnai mėgautis naktiniu salos gyvenimu. 

Populiariausi kurortai:

 • Kaafu – pats populiariausias kurortas Maldyvuose. Jį sudaro Šiaurės ir Pietų Malės atolai. Čia rasite garsiuosius Maldyvų namukus vandenyne ir pajusite tikrą salyno atmosferą. Puikiai tinka pirmą kartą besilankantiems Maldyvuose.
 • Malė – Maldyvų sostinė, kurioje retai užsibūna turistai. Dažniausiai vos tik nusileidę Malės oro uoste, visi iškeliauja į savo kurortus laisvais ar kitais mažesniais lėktuvais. Taip yra todėl, kad sostinėje itin daug vietinių gyventojų ir verda kasdienis gyvenimas. Tačiau, tai puiki stotelė tiems, kurie ieško pigesnio poilsio salyne.
 • Dhaalu – pietvakariuose esanti sala. Tai moderniausias Maldyvų kurortas, kuris itin pritaikytas šiuolaikinio pasaulio atstovams. Dhaalu puikiai tinka šeimoms su mažais vaikais. 
 • Alifu – puiki vieta romantiškam poilsiui su savo antra puse. Saloje vyrauja ramybė ir tyla. 
 • Addu – tinkamiausia sala ekstremalesnius įspūdžius mėgstantiems turistams. Šioje saloje nemažai gamtos ir medžių, daug sportinių veiklų. 

Lauktuvės:

Populiariausia iš Maldyvų parvežti rankų darbo papuošalų, paplūdimio skraisčių, miniatūrinių „dhonis“ – salyno valtelių figūrėlių, šaldytuvo magnetukų, kokosų aliejaus produktų grožiui ir namams, Thundu Kunaa - organiškų staltiesių, džiovintų vaisių.