Suraskite geriausią pasiūlymą
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio
Grįžti
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio

Tanzanija

TANZANIJA 

Kilimanjaro, Serengeti, Sandawe

Apie šalį / kryptį:

Tanzanija yra valstybė Rytų Afrikoje, kurios krantus skalauja Indijos vandenynas. Čia galima pasigrožėti didžiaisiais Afrikos ežerais (pavyzdžiui, Viktorija), pamatyti Kilimandžaro viršūnę ir laukinių gyvūnų gyvenimą. Dažniausiai turistai mėgsta važiuoti į Zanzibaro, Pembos, Mafijos, Mhumbe, Chumbe ir Mnemba salas. Turistai Tanzaniją myli ne tik dėl laukinės gamtos grožio, bet ir dėl to, kad atostogos čia dažniausiai kainuoja ganėtinai pigiai. 

Sostinė - Dodoma. 

Valiuta – Tanzanijos šilingas (TZS). Tanzanijos viešbučiuose ir turistinėse teritorijose įmanoma atsiskaityti tiek debeto kortelėmis kaip Mastercard, Visa ar American Express, tiek kreditinėmis kortelėmis. Tačiau, rekomenduojama visuomet turėti grynųjų pinigų. Bankomatai ten dažnai sugenda. Svarbu paminėti, kad dažnai atsiskaityti leidžiama JAV doleriais. 

Kalba – anglų ir suahelių kalbos.

Religija – krikščionybė (60%), islamas (35%).

Susisiekimas: Pigiausia ir patogiausia Tanzanijoje keliauti autobusu, tačiau kartais tai gali būti pavojinga. Rekomenduojama važiuoti tik jūsų kelionių agento ar viešbučio rekomenduotomis transporto priemonėmis. Geležinkelis šalyje išvystytas prastai ir tokios kelionės užima daug laiko. Nuomotis automobilį nėra populiaru, nes keliai gali būti itin prasti, degalinėse trūksta kuro, kelių žemėlapiai retai atnaujinami. Tarp miestų galima skristi lėktuvu. Visgi, keliauti šalyje savarankiškai nerekomenduojama, ypač tamsiuoju paros metu.

Reikalingi kelionės dokumentai:

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia. Tinkami kelionės dokumentai: 

 • Lietuvos Respublikos pasas 
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

COVID-19 informacija:

Daugiau informacijos apie COVID-19 keliaujantiems URM puslapyje

Kad kelionę planuoti būtų drąsiau, rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris dengtų COVID-19 rizikas arba kelionės atšaukimo draudimą. Kadangi, kelionių organizatoriai draudimo neįtraukia į kelionės paketą, todėl jie neatsako už turisto savarankiškai pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio ir COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas.

Klimatas:

Tanzanijoje vyrauja tropinis klimatas, tačiau skirtingose zonose yra nemaža temperatūrų amplitudė. Kalnuose temperatūra svyruoja tarp 10-20 laipsnių šilumos, nepriklausomai nuo metų laiko. Tuo tarpu, žemumose niekada nebūna šalčiau nei 20 laipsnių karščio. Šilčiausi mėnesiai yra nuo spalio iki vasario mėnesio, kuomet orai įšyla iki 32 laipsnių. Šalčiausi mėnesiai yra nuo gegužės iki rugsėjo.  

Kultūra:

Tai šalis, turinti bene daugiausiai skirtingų tautų. Skaičiuojama, kad jų yra bent 120. Iki šiol Tanzanijoje gausu klajojančių tautų, kurios verčiasi gyvulininkyste ir gyvena laukinį gyvenimą. Visgi, žmonės yra labai šilti ir draugiški, ypač tiems, kurie gerbia jų tradicijas. Kadangi tanzaniečiai yra konservatyvūs, dėl saugumo ir asmeninio komforto rekomenduojama tiek vyrams, tiek moterims dėvėti tik tuos rūbus, kurie dengia pečius ir kelius. Taip pat, homoseksualūs santykiai, ypač demonstruojami viešai, yra nelegalūs ir baudžiami laisvės atėmimu iki 30 metų. Svarbu paminėti, kad keliaujant Tanzanijoje reikia būti itin atsargiems ir atidiems – šalyje nemažai ginkluotų apiplėšimų, smulkių vagysčių. Taip pat, dėl politinių priežasčių rekomenduojama vengti visų masinio susibūrimo vietų, demonstracijų ar mitingų. Tanzanijoje galimi teroristiniai išpuoliai, tad visuomet reikėtų laikytis tik savo kelionių grupės ir vadovautis kelionių agento duotais saugumo nurodymais.  

Virtuvė:

 • Chipsi Mayai – tai pats populiariausias patiekalas Tanzanijoje. Jis gaminamas iš paprastų keptų bulvyčių ir kiaušinių. Iškepamas omletas, kuris patiekiamas su kečupu. 
 • Nyama Choma – šviežia ožkos mėsa, kepama ant griliaus jums matant. Taip yra įrodoma, kad mėsa yra šviežia ir tinkama vartoti. Patiekiama su alumi.
 • Ugali – kukurūzų miltai ir vanduo yra sumaišomi, o tuomet lėtai verdami. Galiausiai tšlai leidžiama atvėsti ir sustingti. Šis patiekalas valgomas kaip garnyras, dažniausiai prie mėsos.
 • Mshikaki – marinuotos mėsos gabalėliai yra lėtai kepami ant atvirų žarijų. Valgoma su ant griliaus keptomis daržovėmis arba ugali. 
 • Zanzibar pizza – tešla pripildoma svogūnų, mėsos, kiaušinių, sūrio ar kitų ingredientų ir kepama keptuvėje. 
 • Nidzi Nyama – apkepti plantanai su mėsa. 
 • Mandazi – maži pyragėliai iš cukraus, miltų, vandens, pieno ir mielių.  

Lankytini objektai:

 • Kilimandžaras – tai aukščiausias Afrikos vulkaninis masyvas, siekiantis beveik 6000 metrų. Jį sudaro trys kūgiai – Kibo, Mavenzi ir Širos. 
 • Tarangire nacionalinis parkas – čia susipažinsite su įvairia Afrikos fauna ir galėsite apsilankyti tikrajame safaryje. 
 • Ngorongoras – ši vieta užburia žaluma ir grožiu. Čia stūpso užkrečiantis ramybe Olduvajaus tarpeklis, užgesęs ugnikalnis ir krateriai. 
 • Serengečio nacionalinis parkas – šis parkas garsėja kasmetine baltabarzdžių antilopių gnu ir zebrų migracija. 
 • Manyara nacionalinis parkas – paukščių mylėtojams ši vieta patiks. Galėsite susipažinti su skirtingomis jų rūšimis ir galbūt net pamatyti žiemoti atskridusius sparnuotuosius. 
 • Seluso medžioklės rezervatas – šioje vietovėje gyvena didieji hipopotamai ir yra laukinių gyvūnų parkas. 
 • Mikumio nacionalis parkas – šiame parke ne tik gausu dramblių, bet ir yra įsikūrusi pusiau klajokliška masajų tauta. 
 • Arusha nacionalinis parkas – šis parkas garsėja tuo, kad čia gyvena žirafos. 
 • Mahale nacionalinis parkas – čia galėsite pasigrožėti Afrikos kalnų didybe. Pasiruoškite daug kopti, bet panoraminiai vaizdai atpirks visas pastangas. 

Populiariausi kurortai:

 • Zanzibaras – didžiausia ir turistų lankomiausia Tanzanijos sala. Čia labiausiai verda gyvenimas, daug pramogų bei lankytinų objektų turistams. Saloje galima tiek ramiai ilsėtis prie jūros, tiek apsilankyti safaryje ar pamatyti didingus gamtos vaizdus.  
 • Pemba – sala, kurioje kur kas ramiau nei Zanzibare. Pemboje puikiai išvystyta žuvininkystė, tad sutiksite daug vietinių žvejų. Galima apsilankyti apleistame arabų mieste Mkama Ndume ir vykti į saugomą Ngezį mišką. 
 • Mafija – ši sala garsėja nardymu. Mėgėjai sako, kad tai geriausia vieta tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. Susipažinę su jūros gyvenimu pamilsite šią veiklą, o pailsėti galėsite ramiuose salos krantuose. 

Lauktuvės:

Populiariausia iš Tanzanijos parvežti medinių skulptūrėlių ir kitokių suvenyrų iš medžio, rankų darbo odos batų ir drabužių, keramikinių indų, prieskonių, papuošalų su tanzanitu.