Graikija - įspūdingos kelionės ir komfortiškas poilsis - NNN
Suraskite geriausią pasiūlymą
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio
Grįžti
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio

Graikija

gRAIKIJA

Olimpiada, Odisea, feta ir stulbinantys smėlio paplūdimiai

Apie šalį

Graikija, dar oficialiai vadinama Graikijos Respublika, yra įspūdingą istorinį paveldą pasauliui palikusi Pietų Europos valstybė. Ji yra prie pat šiltos Viduržemio jūros, kurią kasmet pamatyti nori milijonai turistų iš skirtingų pasaulio šalių. Graikijai priklauso daugiau nei šimtas mažų ir didesnių salų, kuriose ne tik ilsisi turistai, bet ir verda vietinių gyvenimas. Kai kurios salos laikomos net negyvenamomis, tačiau jas galima apžiūrėti plaukiant laivu.

Sostinė - Atėnai. 

Valiuta - euras (€). Graikijoje, daugelyje vietų ir salų, įmanoma atsiskaityti tiek debeto kortelėmis kaip Mastercard, Visa ar American Express, tiek kreditinėmis kortelėmis. Keliaujant savarankiškai, užmiestyje rekomenduojama turėti grynųjų.

Kalba – graikų. 

Religija - dominuoja graikų ortodoksai (>98%).

Susisiekimas: Graikijoje eismas vyksta dešiniąja kelio puse. Daugumoje šalies vietovių keliai pakankamai tvarkingi. Pagrindiniai keliai ir greitkeliai mokami ir geros kokybės, todėl keliauti automobiliu patogu, saugu.

Reikalingi kelionės dokumentai

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia. Tinkami kelionės dokumentai: 

 • Lietuvos Respublikos pasas 
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

COVID-19 informacija

Forma, kurią reikia užpildyti grįžtantiems į Lietuvą ČIA

Daugiau informacijos apie COVID-19 keliaujantiems URM puslapyje

Kad kelionę planuoti būtų drąsiau, rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris dengtų COVID-19 rizikas arba kelionės atšaukimo draudimą. Kadangi, kelionių organizatoriai draudimo neįtraukia į kelionės paketą, todėl jie neatsako už turisto savarankiškai pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio ir COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas.

Klimatas

Poilsiautojai į Graikiją pagrinde plūsta vasaros mėnesiais, kai pakankamai šilta maudytis jūroje. Vasarą temperatūra laikosi apie 25 laipsnius šilumos. Turistai, kurie nori apžiūrėti lankytinus objektus, dažniausiai renkasi ne tokius karštus mėnesius - nuo lapkričio iki balandžio. Tuo metu temperatūra svyruoja tarp 10 ir 16 laipsnių šilumos.

Kultūra

Senovės Graikija suteikė pagrindą viso pasaulio kultūros formavimuisi. Čia buvo pradėtos tam tikros architektūros mados, formavosi muzikos rūšys bei literatūros tipai, dailė. Taip pat, būtent šioje šalyje buvo pradėti leisti įstatymai ir susiformavo tam tikros socialinio gyvenimo taisyklės. Graikijoje gimė teatras bei sportas, olimpiada.

Virtuvė

 • Meze – šaltų užkandžių rinkinys, patiekiamas prieš pagrindinį patiekalą. 
 • Graikiškos salotos – salotos su daržovėmis, fetos sūriu ir alyvuogėmis.
 • Gyros – į turkišką kebabą panašus patiekalas su vištiena, daržovėmis ir pita
 • Suvlaki – graikiškas šašlykas.
 • Musaka – į plovą panašus patiekalas, gaminamas iš ryžių ir mėsos.
 • Fakes – lęšių sriuba. 
 • Augolemono – iš kiaušinių ir citrinų gaminama sriuba.
 • Diples – į sausainius panašus desertas su medumi.
 • Ouzo – anyžių skonio alkoholinis gėrimas. 

Lankytini objektai

 • Atėnų akropolis - tai istorinė vieta, apsupta graikiškų dievybių šventyklų. Akropolis ne tik saugodavo miestiečius nuo priešų, bet ir tarnavo kaip paskutinis taškas Olimpinių varžybų dalyviams.
 • Pantenonas - kelionės į Graikiją metu tiesiog būtina pamatyti Pantenoną – šventyklą, skirtą žinomai deivei Atėnei. Tai, ko gero, vienas geriausiai žinomų Senovės Graikijos pastatų, į kurį kasmet plūsta milijonai turistų. Šventykla buvo pastatyta dar penktame amžiuje prieš Kristų su tikslu atsidėkoti Atėnei už pagalbą įveikiant persus. 
 • Meteroros - tai vienas didžiausių Graikijos vienuolynų, kuris pastatytas ant įspūdingo grožio uolų. Šiuo metu čia yra net šeši vienuolynai, kurie įtraukti į UNESCO. 
 • Graikijos salos - net atvykus tik Atėnus, rekomenduojama susiplanuoti bent trumpą kelionę į Graikijos salas. Kiekvienoje iš jų galima praleisti visas atostogas, tačiau užtenka ir tiesiog aplankyti bent vieną iš jų. Salos yra Viduržemio jūros apsupty ir kiekviena iš jų turi ne tik savo istorinį paveldą, bet ir savotišką kultūrą. 

Populiariausi kurortai

 • Kretos sala – populiariausia Graikijos sala, į kurią plūsta atostogų išsiilgę turistai. Čia rasite švarius paplūdimius, susipažinsite su nuo viduramžių išlikusiu senamiesčiu, galėsite pasimėgauti graikiškos kultūros ypatumais. 
 • Rodo sala – labai retai apgyvendinta sala. Ji išsiskiria gamtos grožiu ir stebuklais. Pavyzdžiui, būtent šioje saloje galite atsidurti vietoje, kur susiduria Egėjo ir Viduržemio jūros. Taip pat, čia rasite ir olą, kuri natūraliai sudaro širdelės formą. Rode yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų – Rodo Kolosas. 
 • Santorini sala – itin romantiška vieta, apipinta daugybe mitų bei meilės istorijų. Tikima, kad jei iš akmenukų sudėliosi savo mylimojo vardą šioje saloje, tai meilė truks amžinai. Ši sala išsiskiria įspūdingo grožio architektūra – visi pastatai yra mėlynos ir baltos spalvos. Čia gausu žmogaus nepaliestos gamtos ir architektūrinių paminklų. 

Lauktuvės

Graikijoje alyvmedis yra laikomas dovana, kurią graikams suteikė deivė Atėnė. Todėl, iš šios šalies populiariausia atvežti alyvuogių arba jų aliejaus, kosmetikos gaminių. Taip pat, itin vertinama graikiška avių vilna.