Suraskite geriausią pasiūlymą
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio
Grįžti
Maitinimas
Išvykimas
Kelionės trukmė
Kaina asmeniui
Ieškoti poilsio

Seišeliai

ŽIEMOS SEZONAS
Anse Soleil Beachcomber - Mahė sala
Ant vandenyno kranto
Paviršinio nardymo įranga
Baidarės
Nuo 1609
Noriu
ŽIEMOS SEZONAS
STORY Seychelles - Mahė sala

SEIŠELIAI

Creole, Anse Lazio, Mahé

Apie kryptį:

Seišeliai ne veltui yra laikomi vienu gražiausių salynų visame pasaulyje – Indijos vandenyno apsuptyje esančios 115 salos primena rojų žemėje. Salyną sudaro pagrindinės salos Mahė, Praslenas, La Digas ir Siluetas, o kitos yra tokios mažos, kad jomis geriausia pasimėgauti nardant ar plaukiant laivais. Atvykę čia galėsite aplankyti visas salas, maudytis skaidriame vandenyje, pažinti salyno kultūrą ir pasigrožėti UNESCO saugomais objektais.

Sostinė - Viktorija.  

Valiuta – Seišelių rupija (₨). Seišeliuose, daugelyje vietų ir salų, įmanoma atsiskaityti tiek debeto kortelėmis kaip Mastercard, Visa ar American Express, tiek kreditinėmis kortelėmis. Visgi, visuomet rekomenduojama turėti ir grynųjų pinigų, ypač apsipirkinėjant pas vietinius.

Kalba – anglų, prancūzų bei Seišelių kreolų ir prancūzų kalbos.

Religija - dominuoja Romos katalikai (>76%).

Susisiekimas: Seišeliuose eismas vyksta kaire puse, kaip ir Didžiojoje Britanijoje. Rekomenduojama po salas keliauti dviračiu ar autobusu. Taip pat, galima naudotis taksi paslaugomis. Jeigu yra poreikis, galima nuomotis automobilį. Seišeliuose keliai kalnuoti ir vingiuoti, tad reikia būti itin atidiems. 

Reikalingi kelionės dokumentai:

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia. Tinkami kelionės dokumentai: 

 • Lietuvos Respublikos pasas 
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

COVID-19 informacija:

Daugiau informacijos apie COVID-19 keliaujantiems URM puslapyje

Kad kelionę planuoti būtų drąsiau, rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris dengtų COVID-19 rizikas arba kelionės atšaukimo draudimą. Kadangi, kelionių organizatoriai draudimo neįtraukia į kelionės paketą, todėl jie neatsako už turisto savarankiškai pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio ir COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas.

Klimatas:

Seišelių salyne išskiriami du metų laikai – drėgnasis ir sausasis. Drėgnasis tęsiasi nuo gruodžio iki gegužės mėnesio. Tuo metu salose vėjuota, kartais užklumpa lietus, tačiau jis labai greitai praeina. Vyrauja 27-30 laipsnių šiluma. Sausasis metų laikotarpis išskiriamas nuo birželio iki lapkričio mėnesio. Lietaus tuo laikotarpiu sulauksite retai, temperatūra svyruos tarp 28 iki 35 laipsnių. Vandens sporto mėgėjams geriausias laikas keliauti į salyną yra nuo liepos iki rugsėjo pabaigos. Dėl musoninio vėjo vadenyne susidaro didelės bangos. 

Kultūra:

Nors Seišelių salynas išsiskiria savo skleidžiama ramybės aura, vietiniai čia tikrai nenuobodžiauja. Kultūra stipriai paveikė ir imigrantai iš Afrikos, Europos, Prancūzijos ir Indijos – kiekviena tauta įnešė savo prieskonio. Vienas iš ryškiausių kreolų kultūros proveržių – spalio mėnesį vykstantis festivalis, kurio metu galima susipažinti su skirtingomis tautomis, paragauti skirtingų virtuvių patiekalų. Kasdienybėje Seišelių gyventojai yra draugiški ir šilti, taikūs. Pragyvenimo lygis šalyje ganėtinai geras, tad skurstančiųjų beveik nėra. 

Virtuvė:

 • Satini papay – patiekalas iš ryžių, džiovintų papajų, čili pipirų ir svogūnų. Papaja yra sutarkuojama ir tuomet džiovinama, nes jos sultys nėra sveikos skrandžiui.
 • Keptas paprastasis duonmedis – Seišeliuose augantis duonmedis gali būti valgomas kaip užkandis, garnyras arba desertas. Kepamas ant griliaus ir patiekiamas su pagardais.
 • Plantan – į bananą itin panašus vaisius, kuris valgomas keptas. Jis gali atstoti desertą, garnyrą arba užkandį.
 • Žuvis ant griliaus – įprasta žuvis, kepta ant griliaus, bet suvyniota į bananų lapus ir pagardinta kuo daugiau čili pipirų.
 • Bouyon Blan – žuvies sriuba su aitriais prieskoniais, patiekiama su vaisiu „bilimbi“ (liet. Agurkinė averoja)
 • Bouyon Bred – kiniško kopūsto troškinys, kuris užpilamas ant keptos žuvies. Patiekalas valgomas su ryžiais arba papajos salotomis.
 • Kari Koko Bred Mouroum – karis, gaminamas iš moringos augalo lapų ir sūdytos žuvies.
 • Rūkytos žuvies salotos – rūkytos žuvies salotos su mangais, salotų ir įvairių augalų lapais, pomidorais, agurkais, svogūnais. Tai vienas mažiau tradicinių kreolų patiekalų, tačiau itin mėgstamas turistų dėl paprastumo.
 • Lasoup Tektek – išskirtinis delikatesas, nes gaminamas iš moliuskų, kurie dabar jau tapo itin reti. Taip pat, reikia daug laiko, kad būtų surinktas pakankamas kiekis išvirti Lasoup Tektek – moliuskų sriubą.
 • Kari Koko Poul – vištienos karis su kokosų pienu.
 • Kari Bernik – Bernik yra dar viena reta moliuskų rūšis, tad šis karis taip pat laikomas delikatesu.
 • Vėžlių mėsos karis – anksčiau kreolai valgydavo keptą vėžlių mėsą su ryžiais, tačiau dabar šis patiekalas uždraustas dėl sparčiai sumažėjusio jūros vėžlių kiekio.
 • Ladob – iš saldžių bulvių ir plantanų gaminamas desertas.
 • Moutay – aliejuje kepti ragainiai iš miltų, ryžių ir cukraus.

Lankytini objektai:

 • Anse Lazio, Praslin sala – vienas gražiausių Seišelių paplūdimių. Tam, kad jį pasiektumėte, teks kopti į kalną, tačiau vaizdas tikrai vertas pastangų. Palei krantą palinkusios palmės sukuria tikrą atostogų oazę.
 • Anse Intendance, Mahė – dar vienas Seišelių paplūdimys, kerintis savo grožiu. Ši vieta puikiai tinka banglenčių sporto mėgėjams, nes čia gausu didelių bangų ir stipresnio vėjo.
 • Baie Lazare, Mahė – mažas kaimelis, kuriame pamatysite neo-gotikinio stiliaus bažnyčią bei balto smėlio paplūdimius. Nuo bažnyčios stogo atsiveria salos panorama.
 • Curieuse sala – didžiulių vėžlių namai, kuriuose galėsite juos stebėti ir pažinti. Taip pat, užsuksite į kažkada čia buvusią raupsuotųjų koloniją ir griuvėsius, jų gydytojo namus.
 • Morne nacionalinis parkas – didžiausias salyno nacionalinis parkas, kuris tikrai patiks žygių mėgėjams. Parkas dengia net 20% Mahės.
 • Beau Vallon paplūdimys – šiame paplūdimyje visuomet gausu muzikos, šokių ir vakarėlių. 
 • Vallee de Mai nacionalinis parkas – UNESCO saugomas Seišelių paveldas, kuriame pasijusite lyg džiunglėse. Jis garsus tuo, kad turi net keturis tūkstančius retų gigantiškų kokosų rūšių. 
 • Viktorija, Mahė – britų karalienės garbei pavadinta Seišelių sostinė leis jums iš arčiau pažinti kreolų kultūrą. Aplankysite Šv. Pauliaus katedrą, apsipirksite Sir Selwyn Clarke turguje ir užsuksite į nacionalinį istorijos muziejų. 

Populiariausi kurortai:

 • Mahės sala – tai pagrindinė Seišelių salyno sala, kuri pritraukia daugiausiai turistų. Čia rasite net apie septyniasdešimt skirtingų paplūdimių, daug turistinių atrakcijų ir pramogų, galėsite išsinuomoti vandens sportui reikalingą įrangą. Pats populiariausias paplūdimys – Beau Valon – puikiai tiks naktinio gyvenimo nuotykių ieškantiems žmonėms. 
 • La Dig – pati mažiausia Seišelių sala, kuri kasmet pritraukia tūkstančius romantikų ar tylaus poilsio išsiilgusių žmonių. Čia galėsite pasimėgauti įspūdingu kraštovaizdžiu, rausvos spalvos paplūdimiais, vaizdingomis uolomis. Saloje vietiniai važinėja dviračiais, tad pailsėsite nuo miesto triukšmo ir transporto. Surs-d’Arzhan yra laikomas gražiausiu šios mažos salos paplūdimiu. 
 • Praslinas – antra pagal dydį Seišelių sala, kurią galima apeiti visą vos per viena valandą. Ši sala garsėja tuo, kad joje auga išskirtinis kokosas, sutinkamas tik čia. Legenda byloja, kad tai iš tikrųjų net ne kokosas, o obuolys, kuriuo Ieva suviliojo Adomą. 

Lauktuvės:

Populiariausia iš Seišelių parvežti įvairių natūralių arbatų, kokosų aliejaus bei kitų gaminių, eterinių aliejų, papuošalų su perlais ir kokosais, medžiagų siuvimui, prieskonių, bambuko gaminių, juodų perlų.