Lietuva
Grįžti

Ryga - nuostabi vieta atostogoms!

TOP pasiūlymai
Ryga - nuostabi vieta atostogoms!

Paskutinį kartą Rygoje lankiausi daugiau nei prieš 10 metų. Ji paliko be galo gerą įspūdį,  tad nusprendžiau architektūros perlu vadinamą miestą parodyti ir savo vaikams.

Ryga yra didžiausias Baltijos šalių miestas. Jame gyvena daugiau kaip 700 tūkstančių gyventojų.

Su gera nuotaika, greitai ir patogiai automobiliu pasiekėme  kaimynų latvių sostinę Rygą.Apsistojojome keturių žvaigždučių viešbutyje "Opera Hotel & Spa", įsikūrusiame Rygos miesto širdyje, vos kelios minutės nuo Rygos senamiesčio ir įspūdingos Latvijos nacionalinės operos pastato bei kitų lankytinų vietų. Pastatytas dar 19 a., viešbutis atspindi vieną iš labiausiai žinomų "Art Deco" stiliaus pavyzdžių miesto architektūroje. "Opera Hotel & Spa" suderino modernų dizainą su 19 a. būdingu stiliumi.


Po Rygos senamiestį leidomės pėsčiomis pamatyti unikalius viduramžių architektūros paminklus, nenukentėjusius per Pirmajį ir Antrąjį pasaulinius karus bei aplankyti pagrindinius senamiesčio objektus.

Laisvės paminklas


Paminklas skirtas kritusių Laisvės kovose atminimui. Jis pastatytas 1935 m. Paminklo kompoziciją sudaro 13 skulptūrų ir bareljefų. Paminklo priekinėje dalyje, užrašytas rašytojo ir poeto Karlio Skalbės dedikavimas: „Tēvzemei un brīvībai“ - ,,Tėvynei ir laisvei“. Ant postamento, kurio aukštis 19 metrų, puikuojasi 9 metrų Laisvės statula. Pakeltose rankose ji laiko 3 penkiakampes paauksuotas žvaigždes, simbolizuojančias  Latvijos regionus -  Vidžeme, Kuržeme ir Latgale.

Kačių namai

Šie namai žinomi dėl pastato stogą puošiančių  kačių skulptūrėlių. Pasak legendos, čia gyvenęs labai turtingas latvių pirklys, nepriklausęs jokiai gildijai. Vokiečiai  jo nenorėjo priimti nė į vieną sąjungą. Norėdamas atkeršyti, pirklys priešais vokiečių gildijos pastatą pasistatė namus, kurie buvo aukštesni ir gražesni.

Ant stogo latvis pritupdė kačių, uodegomis atsuktų į vokiečių pusę. Vokiečiai įsižeidė, padavė pirklį į teismą, tačiau pastarasis paaiškino negalįs katėms įsakinėti. Galiausiai vokiečiai nusileido, priėmė latvių pirklį į gildiją, o šis kates susodino snukučiais į vokiečių pusę.


Trys broliai

Tai kompleksas, sudarytas iš trijų pastatų. Baltas pastatas, pažymėtas 17 numeriu, yra seniausias išlikęs akmeninis pastatas Rygoje, pastatytas 16 amžiaus pradžioje. Ant slenksčio yra atvaizduotas savininko herbas, kuris tuo metu tarnavo kaip namų adresas. Pastato langai yra labai maži, nes kai jis buvo statomas, Rygos Magistratas įvedė naują mokestį šviesai.  Kuo didesni būdavo namo langai, tuo daugiau šviesos namo šeimininkas atimdavo iš miesto.

Namas pažymėtas 19 numeriu pastatytas 17 amžiaus viduryje. Ant jo yra užrašas Soli Deo Gloria  (Vienam Dievui garbė) . Pastatas pažymėtas 21 numeriu, pastatytas 17 amžiaus pabaigoje. Prie namo įėjimo matyti puošmena - kaukė, kuri, savininko nuomone, jį  saugojo nuo piktųjų dvasių.

Melngalvių rūmai

Tai buvo pasiturinčių prekeivių brolijos namai. Į šią bendriją  galėjo įstoti tik nevedę pirkliai. Melngalvių rūmai pastatyti 1334 metais, tačiau 1941 metais buvo sugriauti, o 1999 metais  vėl atstatyti. Naujai atstatytame pastate dabar yra muziejus ir įvairios visuomeninės organizacijos, kurių tarpe Informacijos ir Turizmo Koordinacijos Centras prie Latvijos Respublikos seimo.


Šv. Petro bažnyčia

Laikoma viena seniausių ir vertingiausių viduramžių architektūros statinių Baltijos šalyse. Gotikinio stiliaus aukščiausia miesto bažnyčia rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1209 metais. Bažnyčios 123 metrų bokšte įrengtas liftas, kuriuo pakilome į 72 metrų aukštį. Nuo jo atsiveria nuostabi Rygos panorama.


Rygos nacionalinė biblioteka

Dar vadinama „Šviesos pilimi“, nes pastato forma primena krištolo kalną, o latvių folklore jis simbolizuoja pasiekimus. Projektą sukūrė pasaulinio garso latvių architektas Gunaras Birkertas. Biblioteka atidaryta 2014 m. Nuo to laiko į biblioteką kasdien užsuka nuo 700 iki 1000 žmonių.  Bibliotekoje  yra knygų lentyna, užpildyta žmonių dovanotomis knygomis, kuri  tapo centrine „Šviesos pilies“ interjero dalimi.Aplankėme Rygos zoologijos sodą. Sodas įsikūręs didžiausiame miesto parke Mežaparks. Šiuo metu Rygos zoologijos sodo plotas yra apie 20 hektarų  ir jame  gyvena apie 3000 gyvūnų.
Rygos Motorų muziejus

Rygos automobilių muziejus garsėja didžiausia ir įvairiausia Baltijoje senųjų motorinių transporto priemonių kolekcija.  Muziejuje eksponuojama daugiau nei šimtas unikalių senovinių automobilių. Smagu, jog jis yra pritaikytas ir vaikams. Čia yra daugybė interaktyvių elementų, neleidžiančių vaikams nuobodžiauti.

Ne viską spėjome aplankyti, tad būtinai sugrįšime pasivaikščioti senomis, nugludintais akmenimis grįstomis gatvelėmis, kur kiekvienas namas apgaubtas paslaptingomis istorijomis, apipintas įvairiomis legendomis.
Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau