Lietuva
Grįžti
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:
Biržai
Grįžti Biržai
Viešbučiai:
Vienkiemio Oazė
Sanatorijos:
Pramogos:

Ko nereikėtų daryti, jei norite susirasti svajonių darbą

TOP pasiūlymai
Ko nereikėtų daryti, jei norite susirasti svajonių darbą

Sakoma, kad reikia susirasti mėgiamą darbą ir dirbti nebereikės. Bet šiame posakyje slypi tik dalis tiesos. Darbas, kad ir koks mėgiamas, vis tiek išliks veikla, kuri pareikalaus dirbančiojo dėmesio, fizinių ar moralinių jėgų ir tam tikros atsakomybės, kad darbas būtų padarytas tinkamai.

Šią vasarą išskirtinių poilsio pasiūlymų portalo NoriuNoriuNoriu.lt kartu su partneriu „CV online“ vykdyto projekto „Profesionalus atostogautojas“ dalyviai turėjo, regis, išties svajonių darbą – keliauti po Lietuvos kurortus ir pateikti savo vertinimus apie juos žiniasklaidoje.

Pasak profesionaliu atostogautoju dirbusio Sauliaus Kromalco, reikėjo apgalvoti scenarijų, tinkamai sudėlioti lankymosi valandas, iš daugybės vaizdo ir kitokios informacijos atrinkti tai, kas galėtų būti įdomiausia žiūrovui, skaitytojui. O be to – greitai reaguoti į neplanuotas situacijas, prisitaikyti prie įvairių reikalavimų.

Taigi darbą ir atostogas sunku suderinti net ir tokiame, berods, tam palankiame užsėmime. Išeitų, kad vis tik poilsis lieka poilsiu, o darbas darbu ir sugretinti tuos dalykus sunku. Bet, žinoma, niekas nepaneigs, kad mėgiamą darbą dirbti yra kur kas smagiau. Ir ne tik smagiau, bet ir kur kas sąžiningiau prieš darbdavį ir naudingiau net tik tam pačiam darbdaviui, bet ir pačiam dirbančiajam.

Tad kaipgi rasti tą mėgiamą svajonių darbą? „CV online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė sako, kad yra keli svarbūs dalykai, kuriais tikrai nereikėtų vadovautis, jei norite surasti mėgiamą darbą, kuriame jaustumėtės gerai.

Ieškau bet kokio darbo. Dažniausiai pasitaikantis darbo paieškos modelis, kuris, iš esmės niekur neveda. Nes, teisybę pasakius, jei pradėsime vardinti bet kokius darbus, suprasime, kad ne visus juos galėsime ar norėsime dirbti. Kuo aiškiau kandidatas apsibrėžia, kokio darbo ieško, tuo lengviau jį gauna. Žinoma, tikslas turi būti adekvatus galimybėms.

Ieškau darbo pagal specialybę. Nes taip reikia... Tikrai nėra privaloma dirbti pagal įgytą specialybę, jei jūsų specialybė jums visai ne prie širdies ir mokėtės vien tik dėl diplomo. 

Ieškau darbo arti namų. Realiai įvertinkite, kiek jums tinkamų darbo vietų yra arti jūsų namų? Gal vertėtų praplėsti darbo paieškos geografiją. Taip atsivers tikrai daug daugiau galimybių. Ir ar geografinis įmonės taškas yra pagrindinis jūsų sėkmingos karjeros kriterijus? Tikrai ne. Sėkmingą karjerą nulems jūsų asmeninės savybės, įgūdžiai, kompetencijos, darbštumas, pastangos, vidinė motyvacija ir požiūris į darbą, bet ne tai, kad darbas yra „arti namų“.

Šis darbas man nepatinka, bet užtat stabilus. Dirbdami nemėgiamą darbą kenkiate įmonei, o labiausiai – sau. Nenoriai einate į darbą, nenoriai atliekate užduotis, trūksta motyvacijos ir iniciatyvos, grįžę namo keiksnojate darbą, kolektyvą, vadovą ir viską, kas susijęs su šiuo darbu. Ir kas čia laimi? Niekas! Tai kodėl gi nesusiradus sau tinkamo darbo? Jei nuoširdžiai dirbsite, jūsų pastangos neliks nepastebėtos.

Darbą galima gauti tik per pažintis. Jei esate savo srities profesionalas, jums neprireiks ir pažįstamų. Savo srities profesionalai yra išgraibstomi kaip karštos bandelės ir jie žino, kad stovintis vietoje, netobulėjantis darbuotojas nėra tikras profesionalas. Mėgstantis savo darbą pats nuolat stengiasi tobulėti ir augti. Mėgstantis savo darbą suras 1000 ir 1 priežastį, kodėl jam šis darbas patinka, o nemėgstantis suras ką apkaltinti dėl savo nesėkmingos karjeros.

Ne taip ir retai žmonės tiesiog nežino ar galvoja, kad nežino, koks darbas jiems galėtų patikti, nes, regis, nė vienas nemielas. Tačiau juk kiekvienas iš mūsų turi kokių nors mėgiamų užsiėmimų, domėjimosi sričių. 

Pagal tai ir pagal tuos dalykus, kuriuos jums geriausiai sekasi daryti gyvenime ir reikėtų ieškoti savo svajonių darbo. O jei manote, kad toje srityje neturite pakankamos kvalifikacijos, kad galėtumėte tai daryti profesionaliai – reikia tiesiog daugiau pasitobulinti, pasipraktikuoti. 

Gali būti, kad jūsų svajonių užsiėmimas yra visai greta jūsų tik jūs jo dar nepastebėjote.

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau