Lietuva
Grįžti
Biržai
Grįžti Biržai
Viešbučiai:
Vienkiemio Oazė
Sanatorijos:
Pramogos:
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:

20 Pasaulio vietų, kurias privalai aplankyti!

TOP pasiūlymai
20 Pasaulio vietų, kurias privalai aplankyti!

Sakoma, kad žmogus per savo gyvenimą turi pasodinti medį, užauginti vaiką ir... Aš pratęsčiau, aplankyti kuo daugiau šalių ir pamatyti gamtos stebuklus. Kiekvienoje šalyje galima surasti vienokį ar kitokį turisto dėmesio vertą nuostabų gamtos tvarinį. Pirmas, iš pasaulio gamtos stebuklų, kurį norėčiau pristatyti - Kilimandžaras. Tai yra užgesęs ugnikalnis, esantis Afrikos didžiojo lūžio srityje. Be to, tai – didžiausias pasaulyje atskiras kalnas, kurio skersmuo 64 km. Kalno masyvas susiformavo prieš 750 000 metų ir susideda iš trijų užgesusių ugnikalnio viršūnių – Kibo (5895 m), Mavenzi (5149 m) ir Shira (3962 m).Kilimandžaras yra labai pamėgtas alpinistų, nes yra net 6 skirtingo sudėtingumo maršrutai, leidžiantys pasiekti Afrikos viršukalnę. Lipant į Kilimandžaro kalną bet kuriuo iš galimų maršrutų, peizažai keičiasi stebėtinai greitai: iš pradžių einama per tankius miškus, kuriuos pakeičia vešlios alpinės pievos, artėjant link viršūnės aplinkui matomos vien uolos (nivalinė zona), po to prasideda ledynai ir galiausiai visu gražumu iškyla snieguota Kilimandžaro viršūnė.

20 Pasaulio vietų, kurias privalai aplankyti! - Noriu Noriu Noriu

Aštuntasis pasaulio stebuklas - kuris patraukė daugelio pasaulio keliautojų dėmesį -Didžiausias pasaulyje barjerinis rifas. Rifą sudaro daugybė besijungiančių rifų bei koralų salų. Šis koralinis rifas nutįsęs apie 2000 km palei Australijos pakrantę.

20 Pasaulio vietų, kurias privalai aplankyti! - Noriu Noriu Noriu

Kitas pasaulio stebuklas - kuris taip pat yra Australijoje - Ajerso uola (Ayers Rock) arba Uluru. Tai yra  Australijos viduryje esanti viena didžiausių Žemėje pavienių uolų. Jos ilgis – 3,8 km, užimamas plotas – 3,33 km², aukštis – 348 m, o lygumoje esančios uolos viršūnė iškilusi 862,5 metrus virš jūros lygio. Pasak geologų, šis smiltainio monolitas – tik milžiniško luito viršūnė. Kita jo dalis po žeme leidžiasi gilyn dar 6 kilometrus. Uluru – tikras turistų traukos šaltinis. Vakare, saulei leidžiantis, Uluru bent kelis kartus keičia spalvas. Nenuostabu, kad ši magiška uola traukia ir alpinistus. Pirmasis baltaodis (William Christie Gosse) užkopė ant uolos 1873-iais. Jis uolą pavadino Sir Henry Ayers – tuometinio pietinės Australijos premjero garbei. Ką reiškia aborigenų Uluru – nežinoma.Aborigenams ši uola – dievų buveinė ir Sapnalaikio – pasaulio pradžios, kai formavosi žemė – reliktas.

20 Pasaulio vietų, kurias privalai aplankyti! - Noriu Noriu Noriu

Visą elektroninę knygą "20 šalių kurias privalai aplankyti" galite atsisiųsti iš mūsų tinklapio. Puslapio dešinėje rasite bloką "NEMOKAMA el. knyga " 20 pasaulio vietų kurias privalai aplankyti"". Gero skaitymo! 

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau