Lietuva
Grįžti
Vilnius
Grįžti Vilnius
Viešbučiai:
Vilnius Grand Resort viešbutis NoriuNoriuNoriu Artis Centrum Hotels Calvary Hotel & Restaurant Holiday Inn Vilnius Best Western Vilnius Courtyard by Marriott Vilnius City Center viešbutis Narutis viešbutis Ibis Styles Vilnius St.Palace viešbutis Atostogaujam.lt Meda House
Sanatorijos:
Pramogos:
„Azia SPA“ Vilniuje Vilnius Grand Resort - dienos poilsis „Vichy“ vandens parkas Courtyard by Marriott Vilnius City Center - dienos poilsis „Angel SPA“ centras QI ANMO Restoranas Georgian House Grožio centras „Babor SPA“ Lietuvos Raudonasis Kryžius Masažo Klinika Ritos masažai Fish SPA salonas Masažo namai „Nuad Thai“ Asociacija „Skrisk oro balionu“ Gero alaus parduotuvė Vilniuje Čiop Čiop kulinarijos kursai Asmeninių kvepalų kūrimas Vilniuje Dine in the Dark Vilnius Medininkai Magic Dinner - Grey restoranas Ajurvedos centras SPA Shanti Vilniuje Restoranai „Chačapuri“ Vilniuje Amadėja SPA Vilnius Nidos Kopos Vilniuje Šokių ir laisvalaikio centras Studio DM Sovietinis bunkeris Kartodromas Kartlandas Vilniuje Viskio baras „King&Mouse“ SPA VILNIUS Vilnius Masažų terapija „Keraira“ Hungry Walls Grožio gidas Organizacija Blue / Yellow Grožio namai „Beauty Resort“ Desertinė „Roons“ Joana Photo Style River Town Karina Mik Foto Dorovė RB. Photography Schulte Cue Sports Judesio Prisilietimas „Skrydžiai motorizuotu parasparniu“ Narutis - dienos poilsis Studija Šokio harmonija Vilniuje Masažo namai Harmonijos menė Matančios rankos Ošimas Autent Shiatsu SPA Jogos Harmonija Ashraf masažo studija Akių Fotografija Studio figūra Vyrų kirpykla The Gentlemen Barbershop
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:
Latvija
Grįžti
Liepoja
Grįžti Liepoja
Viešbučiai:
Kolumbs Libava
Sanatorijos:
Pramogos:
Bauska
Grįžti Bauska
Viešbučiai:
Rija Bauska Hotel
Sanatorijos:
Pramogos:
Daugpilis
Grįžti Daugpilis
Viešbučiai:
Sventės dvaras
Sanatorijos:
Pramogos:

Miestai vaiduokliai

TOP pasiūlymai
Miestai vaiduokliai
Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu

Priežasčių, kodėl apleidžiami ištisi miestai, tikriausiai daugybė - žemės drebėjimas, atominis sprogimas ir t.t..  Mėgstantiems keliauti neišmintais maršrutais šiandiena norime pristatyti dešimt miestų - vaiduoklių. Pirmasis miestas, kuriuo pradėsime apžvalgą, yra arčiausiai mūsų.Kalbame apie Černobylio avarijos pasekmėje atsiradusį miestą vaiduoklį. Aplink Černobylį 30 kilometrų spinduliu esanti teritorija tebelaikoma itin užteršta „atskirties zona“. Reaktoriaus avarija įvyko 1986 metais balandžio 26 dieną. 47.500 gyventojų turėjo nedelsiant palikti namus. Miesto namai, sodai, parduotuvės, net atrakcionų parkai stovi nepaliesti nuo sovietų eros. Kiek teko ieškoti internete - nepavyko rasti rimtų kelionės organizatorių, bet gana daug entuziastų organizuojančių keliones į Černobylį savarankiškai.

Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu

Kitas miestas vaiduoklis mūsų sąraše - Commune of Oradour, PrancūzijaMiestas yra 2-ojo pasaulinio karo memorialas. Nacių okupacijos metais, vietinėje bažnyčioje,  jame buvo sudeginta daugybė vietinių gyventojų. Pagrindinė Commune of Oradour gyvenvietė dabar yra įsikūrusi šalia memorialo. 

Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu

Lankydamiesi Japonijoje nepraleiskite progos aplankyti miestą - salą - vaiduoklį Haskima. Miestas sala buvo sukurtas dirbtinai anglies pramonės gyvavimo laikotarpiu. Klestėjimo laikotarpiu miestas vis labiau augo ir plėtėsi, bet kritus anglies paklausai pasaulinėse rinkose miestas buvo apleistas. Dabartiniu metu miestas sala yra renovuojamas. Kuriami saugūs turistams takai, bet tikrai netrūksta savarankiškų kelionių organizatorių į Haskimą. Oficiali statistika teigia, kad tai buvo tankiausiai apgyvendintas miestas pasaulyje.

Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu

Kitas miestas vaiduoklis, kurį verta aplankyti Japonijoje - Yashima. Japonijos piligrimų pamėgtoje vietoje Shikoku provincijoje yra Yashima šventykla. 1980 metais keletas verslininkų sugalvojo planą užsidirbti iš vietos dvasinės reputacijos. Buvo pastatyti šeši viešbučiai ir net akvariumas. Vieta buvo pakankamai užimta pradiniame jos gyvavimo etape, bet vėliau turistai vis mažiau domėjosi vieta, nes apylinkėse nelabai buvo ką apžiūrėti. 

Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu

Lankydamiesi Italijoje Toskanijos apylinkėse nepraleiskite progos aplankyti Castelnuovo de’ Sabbioni kaimelio. Panaši istorija kaip ir Yashima mieste-saloje. Šalia kaimelio yra anglies kasykla, kuri šiuo metu jau nebeveikia. Nebelikus pagrindinio pragyvenimo šaltinio gyventojai pasitraukė. Labiausiai turistus traukia mistiški kryžiažodžių elementai kaimelio architektūroje.

Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu
Kai keliausite Kinijoje, būtinai apsilankykite Beichuan mieste. Tai yra apleistas miestas vaiduoklis, kuris atsirado po didelio žemės drebėjimo ir purvo nuošliaužų, kurios beveik paskandino miestą purve ir žemėse. Miestas buvo nuostabiame slėnyje apsuptas kalnų, bet neturėjo jokio šanso išlikti, nes įvykusio žemės drebėjimo epicentras buvo per arti miesto. Daugelis žuvusiųjų kūnų dar neatkasti iki šiol. Miesto populiacija buvo 160 000 žmonių. Tragedijos metu žuvo apie 50 000 vietos gyventojų. 
Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu
Besilankantys egzotiškame Taivane būtinai turėtų aplankyti San Zhi apleistą kurortą.Kurorto idėjos sumanytojai siekė visus nustebinti futuristine namelių ir viso kurorto išvaizda ir, panašu, kad persistengė. Moderni stiklo pluošto ir cemento kombinacija nepavyko. Jau pačioje pradžioje pasirodė konstrukcinės problemos. Poilsio nameliuose pasirodė plyšiai ir įtrūkimai. Kai kurie iš namelių tiesiog subyrėjo dalimis. Šalia esančio kaimo vietiniai gyventojai vengia apleisto kurorto ir sako, kad mieste yra vaiduoklių. 
Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu
Kai būsite Honkonge, nepamirškite aplankyti miestą mieste - Kowloon Walled statinio buvusios vietos. Tai neabejotinai buvo tankiausiai gyvenama vieta pasaulyje (33 000 gyventojų). Miestas mieste augo organiškai, be jokių statybos reguliavimo taisyklių paisymo. Daugelis gyventojų net neturėjo galimybės matyti natūralią šviesą pro savo langus. "Mieste" arba tiksliau šiame dideliame name, kriminalinių nusikaltimų skaičius buvo didžiausias Honkonge. Pačio miesto jau deja nebėra, nes 1994 metais miesto valdžia nugriovė statinį ir dabar vietoje jo yra Kowloon Walled miesto parkas.
Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu
Dar vienas miestas-anglies kasykla - Centralia, JAV. Pagrindinė miesto apleidimo problema - anglies kasyklose prasidėję gaisrai. Gaisrai, kurie dar dega iki šiol. Kaip matote iš nuotraukos žemiau - mieste ir aplink jį nuo požemyje lėtai degančios anglies karščio atsiranda įtrūkimai žemėje. Normali kasdienybė yra atsirandančios smegduobės, nuodingi garai ir kiti gamtos kataklizmai susiję su degančiomis anglies kasyklomis. Daugelis gyventojų apleido miestą. Mieste pasiliko tik keli senbuviai, kurie tiesiog nenori niekur trauktis. 
Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu
Paskutinis miestas vaiduoklis mūsų apžvalgoje yra Pyramiden miestelis. Anksčiau miestelis buvo anglies kasykla ir priklausė Švedijai. 1920 metais buvo parduotas Tarybų Sąjungai. Miestas, vieną dieną buvo tiesiog evakuotas. Turistai gali per pastatų langus matyti skubomis išmėtytus daiktus. Į vidų užeiti draudžiama dėl turistų saugumo reikalavimų. 
Miestai vaiduokliai - Noriu Noriu Noriu
Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau