Lietuva
Grįžti

Kur atostogauti vasarą: stovyklavietės prie ežero Lietuvoje

TOP pasiūlymai
Kur atostogauti vasarą: stovyklavietės prie ežero Lietuvoje
Kur atostogauti vasarą: stovyklavietės prie ežero Lietuvoje

Vasarą poilsis prie ežero stovyklavietėje arba kempinge – vienas iš geriausių būdų pažinti nuostabią Lietuvos gamtą. Mūsų šalyje iš viso veikia maždaug 25 kempingai. Jų galima aptikti visuose regionuose, tačiau gausiausia jų, kaip ir ežerų, Aukštaitijoje.

Kempingai Aukštaitijoje

Asvejos ežeras – ilgiausias (net 22 km ilgio!) ir vienas gražiausių Lietuvos ežerų, įsitaisęs net trijose savivaldybėse – Molėtų, Švenčionių ir Vilniaus rajono. Vingiuota kranto linija, pailga, upę primenanti forma, apylinkių kalvos ir miškai suteikia šiam gamtos kūriniui nuostabaus išskirtinumo.

Prie šio ežero yra daug vietų, kur galima apsistoti ilgesniam ar trumpesniam laikui. O mes norėtume paminėti Asvejos ežero poilsiavietę, dar vadinamą Liudgardo stovyklaviete. Tokiõs stovyklavietės prie ežero, kaip ši, ieško norintys pabūti gamtoje atokiau nuo civilizacijos, bet nenorintys visiškai išsižadėti tam tikrų patogumų.

Ši stovyklavietė yra gana atokiai nuo bet kokių gyvenamųjų vietovių, apsupta miškų, prie ežero ir sunkiai pasiekiama automobiliu. Užtat patogi baidarėmis ar kanojomis keliaujantiems vandens turistams. Čia rasite įrengtus stalus, lauko tualetą, laužavietę, pavėsinę ir galėsite pernakvoti pasistatę palapines.

Būtinos paminėti Aukštaitijos poilsiavietės prie ežero yra Obuolių sala, Mindūnų (abu Molėtų raj.), Palūšės (Ignalinos raj.), Zarasų, Sudeikių (Utenos raj.) kempingai. Visos šios stovyklavietės įsikūrusios prie ežerų, tad čia gausite daugybę įvairių vandens ir kitokių pramogų. Tokių kaip tinklinis, stalo tenisas, supynės, laipynės, čiuožyklos, smiginis, treniruokliai po atviru dangumi, kepsninių nuoma, malkos, elektra, dušai, virtuvės, tualetai, o kai kuriose – ir restoranai ar kavinės.

Kempingai Dzūkijoje – Dusios ežeras

Lazdijų rajone esantis Dusios ežeras išsiskiria ne tik savo dydžiu, bet ir itin skaidriu vandeniu, maloniu smėlėtu ir sekliu dugnu, kuris ypač tinka pramogauti vaikams.

Stovyklauti su palapinėmis ir kemperiais priima gausiai ežero pakrantėse įsikūrusios sodybos. Viena tokių – „Vitrūna“. Čia galima išsinuomoti vandens dviračius ir valtis pasiplaukiojimui ežere, žvejoti, maudytis ar tiesiog pasivaikščioti pakrantėmis po į ežerą romantiškai pasvirusiais medžiais.

Patogu išsikepti kepsnių, galima žaisti tinklinį, futbolą, krepšinį. Po ežerą galima paplaukioti ir laivu. Iš patogumų laukia virtuvė, pirtis, dušai, geriamas vanduo, elektra.

Lavyso ežeras

Lavyso ežeras Varėnos rajone – viena iš populiariausių atostogų vietų Dzūkijoje. Čia irgi gausu įvairių poilsiaviečių, kuriose galima apsistoti. Tarp jų – poilsio namai „Keružė“ ir garsusis „Nakcižibis“. Viena iš poilsio vietų – Lavyso krantas – priima poilsiautojus čia esančiuose nameliuose ant ratų, taip pat ir su palapinėmis. Įrengta laužavietė, stalas su suoliukais, pavėsinė ir pirtis. Ežeras apsuptas Dainavos girios, krantai smėlėti ir gražūs. Vieta išties populiari, tad norintieji čia pailsėti turi užsisakyti šią galimybę iš anksto.

Avirio ežeras

Avirio ežeras Druskininkų savivaldybėje ir netoli paties Druskininkų miesto – sparčiai populiarėjanti, nuostabių miškų apsupta poilsio vieta prie Leipalingio. Čia galima įsikurti nameliuose, vilose, sodybose, bet yra ir pats tikriausias kempingas, kuriame gamtos artumu galėsite mėgautis gyvendami palapinėse ar kemperiuose.

Veršių kaime, ant Avirio ežero kranto įsikurusiame kempinge rasite suoliukus, pavėsinę, laužavietę, geriamą vandenį iš gręžinio, elektrą ir tualetą (WC). Į ežerą driekiasi lieptas, dugnas gražus, malonus maudytis. Kempingo teritorijoje – rūpestingai prižiūrėta veja.

Kempingai Žemaitijoje

Platelių ežeras – tikras Žemaitijos poilsiavimo centras. Aplink didžiausią Žemaitijos ežerą – daugybė puikių vietų įsikurti vasaros poilsiui. Nuo poilsio namų iki stovyklaviečių, kur galima nakvoti palapinėse.

Viena iš tokių – Plungės rajone, Paežerės Rūdaičių kaime esanti „Atžalyno“ stovyklavietė. Čia galima gyventi specialiuose nameliuose, galima įsikurti ir palapinėse. Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje esančią stovyklavietę juosia miškas, joje daug erdvės. Netoliese ežeras, į kurį veda lieptas. Įrengti stalai su suoliukais, tinklinio aikštelė, supynės, galima išsinuomoti valtis ir pasiirstyti ežere.

G. Norvaišo nuotrauka

Kempingai Suvalkijoje

Suvalkijoje nėra daug ežerų, tad natūralu, kad ir poilsiavietėmis prie ežero šis Lietuvos kraštas negarsėja. Vis tik, tarsi kompensaciją už tai suvalkiečiai gavo nuostabų Vištyčio ežerą pačiame pietvakariniame šalies kampe, prie sienos su Rusija ir netoli Lenkijos sienos.

Rytiniame ežero krante, Vilkaviškio rajone, įsikūręs „Pušelės“ kempingas. Čia galima apsistoti su palapinėmis, kemperiais. Yra tualetas (WC) ir daugybė pavėsinių su stalais bei suolais, elektra, geriamas vanduo. Sekliame ežere saugu maudytis vaikams, galima išsinuomoti valtis ir vandens dviračius, yra restoranas. Kempingo teritorijoje veikia įspūdingas metalo skulptūrų parkas „Metalo fantazija“.

Kempingai Šiaurės Lietuvoje

Šiaurės Lietuva taip pat priklauso Aukštaitijai, tačiau čia ežerų beveik nėra. Vienas didžiausių –dirbtinis Širvenos ežeras Biržuose. Nors jis ir sukurtas žmogaus, bet tai įvyko labai seniai – dar XVI a. Prie šio ežero Biržų miesto pakraštyje įrengtas modernus Biržų kempingas.

Čia poilsiautojų laukia modernūs, jaukūs nameliai, vietos palapinėms, kemperiams. Yra dušai, virtuvėlė, administracijoje galima įsigyti suvenyrų. Prie ežero – paplūdimys, pavėsinės, suoliukai ir stalai. Šalia driekiasi miškas, kuriame smagu pasivaikščioti, yra vaikų žaidimo aikštelė. Tad ir čia poilsis prie ežero – tikras malonumas visai šeimai.

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau