Lietuva
Grįžti
Biržai
Grįžti Biržai
Viešbučiai:
Vienkiemio Oazė
Sanatorijos:
Pramogos:
Karklė
Grįžti Karklė
Viešbučiai:
Gamtos Perlas
Sanatorijos:
Pramogos:
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:

Ką veikti Anykščiuose?

TOP pasiūlymai
Ką veikti Anykščiuose?
Anykščiai – ypatingai jaukus nedidelis miestas Aukštaitijoje, turintis kurorto statusą ir galintis pasiūlyti labai daug įdomios veiklos ir įspūdžių.

Pasivaikščioti kviečia žalumoje paskendusi Šventosios krantinė

Kas, jei ne lėtas, malonus pasivaikščiojimas geriausiai padės susipažinti su miestu? O Anykščiai vaikščiotojams tikrai palankus miestas. Smagu paėjėti žaliame, jaukiame centre, prisėsti vienoje iš daugybės kavinių. 

Pro miesto centrą teka Šventosios upė, tad norintiems pasijusti arčiau gamtos nereikia toli keliauti. Užtenka praeiti ar pravažiuoti dviračiu greta upės įrengta, gražiai sutvarkyta, žalumos papuošta krantine su suoleliais ir apšvietimo žibintais.

Žengiant šiuo taku galima stebėti visai šalia vykstantį intensyvų laukinių vandens paukščių gyvenimą, stebėti gyvai tekantį raibuliuojantį vandenį. Beje, jei mėgstate stebėti vandens stichiją, būtinai parymokite ant taip pat miesto centre esančios Anykščių užtvankos. Šniokščiantys vandens srautai į šią vietą traukia ne vieną poilsiautoją, turistą ar vietinį miestelėną.

Visai greta – didinga Anykščių bažnyčia, kviečianti pasigėrėti ne tik savo išore bei interjeru, bet ir užkopti į vieną iš bokštų, iš kurio galima apžiūrėti ne tik pačius Anykščius, bet ir jų apylinkes.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Pramogos po stogu: sportas, vynas ir kosmosas

Kaip ir pridera kurortui, ką veikti Anykščiuose tikrai yra, tiek pramogų po atviru dangumi, tiek po stogu. Vandens ir SPA malonumais galima mėgautis SPA centre ir Anykščių baseine. Čia įsikūrusios ir skirtingų tipų pirtys, daromi masažai, įvairios procedūros. „Nykščio namuose“ galima užsiimti įvairių rūšių sportu – čia įrengta salė, kurioje galima žaisti krepšinį, tinklinį, badmintoną tenisą. Pastarąjį galima žaisti ir lauko kortuose. Veikia boulingas, biliardas.

Visapusiškai prasimankštinus būtinai reikia užsukti į Anykščių „Cosmos“ Paukščių taką. Anykščių menų inkubatoriuje įsikūręs mažytis kambarėlis daugybės įvairiaspalvių lempučių, veidrodinių sienų ir paslaptingų garsų pagalba nuneš jus į tolimiausias galaktikas. Tikrai vertas dėmesio įspūdis!

Na, o tokią aktyvią dieną Anykščiuose po stogu (jei, tarkim, nelepina oras) būtų visai logiška pabaigti Anykščių vyno daryklos rengiamose edukacinėse vyno degustacijose. Jų metu ne tik susipažinsite su vietoje gaminamų tradicinių lietuviškų vaisių vynų skoniais, bet ir sužinosite jų gamybos būdus bei istoriją.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Pramogos lauke: pasivaikščiojimas labirintais, medžių viršūnėmis ir lenktynės su vėju

O kai oras netrukdys, žinoma, reikės aplankyti pačias didžiausias Anykščių įžymybes, esančias po atviru dangumi. Pirmiausia tai – garsusis Anykščių lajų takas ir Puntuko akmuo. Tiesa, jie yra ne pačiuose Anykščiuose, bet visai šalia miesto Dvaronių kaime. Todėl tuos kelis kilometrus galima nesunkiai įveikti tiek pėsčiomis, tiek dviračiu, tiek automobiliu.

Lajų tako pradžioje dunkso įspūdingasis Puntukas su iškaltais Atlantą perskridusių lakūnų Stasio Girėno ir Stepono Dariaus atvaizdais. Prie šio milžino tikriausiai norėsite įsiamžinti nuotraukoje, net jei tai esate darę jau ne kartą. Bet neužtrukite ir pataupykite kadrų Lajų takui, nes čia jūsų telefonas ar fotoaparatas spragsės nesustodamas.

Einant ties medžių lajomis iškeltu taku apima nuostabus jausmas, jaučiant taip arti esančią gamtą. Juk ne dažnai žmogui tenka pabuvoti medžių viršūnėse. Bet tikras apdovanojimas lauks, kai užkopsite į tako pabaigoje esantį 34 m aukščio apžvalgos bokštą iš kurio atsiveria pro šalį tekančios Šventosios upės vingiai ir Anykščių šilelio žaluma.

Nusileidę apačion galėsite užkąsti lauko kavinėse ir užkandinėse bei įsigyti šį nuotykį priminsiančių suvenyrų. Kiek toliau, prie upės įrengta ir poilsiavietė, kur šiltuoju metu laiku galėsite atsigaivinti vėsiuose Šventosios vandenyse.

Visai netoli, Skapiškių kaime įsikūręs ir visoje Lietuvoje taip pat puikiai žinomas Kukurūzų labirintas. Greta jo dabar išdygo ir dar viena pramoga – aukštyn pamatais stūksantis apverstas namas.

Dar viena Anykščius garsinanti pramoga – ant Kalitos kalno įrengta specialiais bėgiais nusileidžiančių rogučių trasa. Lekiant šiais vingiais galima pasiekti tikrai įspūdingą greitį, ir mėgautis pro ausis švilpiančiu vėju, tad pramoga – tikrai smagi ir įspūdinga. O be to – ir vienintelė tokia Lietuvoje. Dar vienas čia veikiantis atrakcionas – Kalitos salto. Tai dvigubą ratą primenantis įrenginys, kurio... tiesiog ridenamasi nuo kalno. Tiesa, kadangi kalnas pakankamai status, ridenimuisi įgavus pagreitį – pojūčiai tampa išties ekstremalūs.

Žiemą, kai palankios oro sąlygos, ant šio kalno veikia ir dirbtinio arba natūralaus sniego slidinėjimo trasa.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Muziejai Anykščiuose: Biliūnas, Baranauskas, Vienuolis, Angelai 

Muziejų trūkumu Anykščiai ir jų apylinkės tikrai nesiskundžia. Taip jau atsitiko, kad su šiomis vietovėmis vienaip ar kitaip susiję net keletas žymių Lietuvos poetų ir rašytojų.

Todėl Anykščiuose veikiantis A. Baranausko ir A. Vienuolio–Žukausko memorialinis muziejus turi tiek daug filialų ir ekspozicijų, išsibarsčiusių po miestą ir jo apylinkes. Čia galima aplankyti Antano Baranausko klėtelę, kur gimė garsioji poema „Anykščių šilelis“, Antano Vienuolio namą–muziejų, Jono Biliūno namą–muziejų, Arklio, Siauruko (siaurojo geležinkelio) ir daug kitų šio muziejaus filialų.

Viešint Anykščiuose būtinai reikėtų aplankyti ir Angelų muziejų. Vaikštant po šį nedidelį, bet jaukų muziejų ir stebint įvairiausio pavidalo, dažnai labai meniškai sukurtus angelus apima ypatinga, rami nuotaika. Šis muziejus – puiki vieta pasisemti ramybės ir giedros nuotaikos.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Gamta ir apylinkės: Mindaugo Voruta, dvaras ir Kavarsko koldūnai

Anykščių šiauriniame pakraštyje dunkso vienas įspūdingiausių istorinių objektų visoje Lietuvoje – Šeimyniškėlių piliakalnis. Manoma, kad ant jo XIII a. stovėjo paties karaliaus Mindaugo pilis Voruta. Ir iš tiesų – jo dydis ir įrengimas rodo, kad šioje vietoje buvo išties kažkas svarbaus.

Greta piliakalnio pastatyta tų laikų medinė pilis – manoma, kad būtent taip galėjo atrodyti ano meto Mindaugo Voruta. Pilies kiemelyje galima pasinerti į įvairias viduramžiškas atrakcijas, pavyzdžiui, šaudymą iš lanko.

Dalį Anykščių apylinkių iš labai arti pažinti galima užsisakius kelionę dar viena šio krašto įžymybe – siauruku arba siauruoju geležinkeliu. Pasivažinėjimas jaukiu nediduku traukinuku palieka smagų ir malonų įspūdį daugeliui keliautojų.

Netoliese nuo Anykščių įsikūręs įdomus ir jaukus Kavarsko miestelis. Čia galima ramiai pasivaikščioti, pasigrožėti įdomiais namukais ir gražia didinga bažnyčia. Ir, žinoma, aplankyti legendinę kavinę, kurioje verdami garsieji Kavarsko koldūnai. Kartu galima nueiti ir iki čia esančio legendomis apipinto Kavarsko šaltinio. Keliautojai atvyksta ne tik pasisemti visada vėsaus ir ypač tyro vandens, bet ir prisėsti ant suolelio, pasiklausyti ramybėje čiurlenančio vandens bei pasigėrėti gražiai sutvarkyta šaltinio aplinka.

Dar viena dėmesio verta kryptis Anykščių apylinkėse – Rubikių ežeras. Čia įrengta nemažai paplūdimių ir žvejybai tinkančių vietų. Greta ežero ant kalvos stūkso Rubikių apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria puikus vaizdas ne tik į ežerą su jo salomis ir vingiuotomis pakrantėmis, bet ir miškelių bei dirbamų laukų išmargintas banguotas plačias apylinkes.

Netoliese šio ežero įsikūręs atnaujintas Burbiškio dvaras su gražiu, takeliais išraižytu parku, papuoštu skulptūromis, romantiškais suoleliais ir žibintais. Puiki vieta romantiškam ramiam pasivaikščiojimui ar pasisėdėjimui dvare įsikūrusiame restorane.

Kaip ir daugelyje kitų Lietuvos regionų, geriau pažinti Anykščių kraštą galima ir plaukiant vandens maršrutais, kuriuos galima įveikti išsinuomojus baidares, kanojas ar plaustus. Plaukiama Šventosios, Jaros, Vyžuonos upėmis. 

Kitos lankytinos vietos Anykščiuose - čia, o Anykščių regioniniame parke – čia.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau