Lietuva
Grįžti
Vilnius
Grįžti Vilnius
Viešbučiai:
Vilnius Grand Resort viešbutis Artis Centrum Hotels Courtyard by Marriott Vilnius City Center viešbutis Holiday Inn Vilnius St.Palace viešbutis Best Western Vilnius Calvary Hotel & Restaurant Mabre Residence Hotel Narutis viešbutis Ibis Styles Vilnius
Sanatorijos:
Pramogos:
Asociacija „Skrisk oro balionu“ „Angel SPA“ centras Amadėja SPA Vilnius Ritos masažai „Azia SPA“ Vilniuje „Vichy“ vandens parkas Masažo Klinika Fish SPA Masažo namai „Nuad Thai“ QI ANMO Gero alaus parduotuvė Vilniuje Čiop Čiop kulinarijos kursai Asmeninių kvepalų kūrimas Vilniuje Dine in the Dark Vilnius Medininkai Magic Dinner - Grey restoranas Ajurvedos centras SPA Shanti Vilniuje Restoranas Georgian House Restoranai „Chačapuri“ Vilniuje Nidos Kopos Vilniuje Šokių ir laisvalaikio centras Studio DM Sovietinis bunkeris Kartodromas Kartlandas Vilniuje Viskio baras „King&Mouse“ SPA VILNIUS Vilnius Masažų terapija „Keraira“ Hungry Walls Grožio gidas Lietuvos Raudonasis Kryžius Organizacija Blue / Yellow Grožio namai „Beauty Resort“ Desertinė „Roons“ Baras „Momentas“ Joana Photo Style The Town Steakhouse Karina Mik Foto Dorovė RB. Photography Schulte Cue Sports Judesio Prisilietimas „Skrydžiai motorizuotu parasparniu“ Vilnius Grand Resort - dienos poilsis Narutis - dienos poilsis Courtyard by Marriott Vilnius City Center - dienos poilsis Grožio centras „Babor SPA“ Studija „Šokio harmonija“ Vilniuje
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:
Biržai
Grįžti Biržai
Viešbučiai:
Vienkiemio Oazė
Sanatorijos:
Pramogos:
Latvija
Grįžti
Rygos rajonas
Grįžti Rygos rajonas
Viešbučiai:
Baltvilla
Sanatorijos:
Pramogos:
Bauska
Grįžti Bauska
Viešbučiai:
Rija Bauska Hotel
Sanatorijos:
Pramogos:
Jaunpilis
Grįžti Jaunpilis
Viešbučiai:
Jaunpilio pilis
Sanatorijos:
Pramogos:
Daugpilis
Grįžti Daugpilis
Viešbučiai:
Sventės dvaras
Sanatorijos:
Pramogos:

Ką veikti Anykščiuose?

TOP pasiūlymai
Ką veikti Anykščiuose?

Anykščiai – nedidelis ir ypatingai jaukus miestas Aukštaitijoje, turintis kurortinės teritorijos statusą. Jis turtingas gamtinėmis vietovėmis, architektūra, istoriniais, kultūriniais objektais bei kasmet gausėjančiomis turistinėmis lankytinomis vietomis. Svečiuodamiesi Anykščiuose, atrasite daugybę įdomių veiklų ir pasisemsite smagių įspūdžių. Nepraleiskite progos aplankyti šio žymaus, daug Lietuvos menininkų išauginusio miesto!

Pasivaikščioti kviečia žalumoje paskendęs miesto centras

Ilgi pasivaikščiojimai po apylinkes bene geriausiai padeda pažinti miestą. O Anykščiai – it sutverti lėtiems ir maloniems pasivaikščiojimams!

Pro žaliąjį, kavinėmis nusėtą Anykščių miesto centrą teka Šventosios upė, tad norintiems pasijusti arčiau gamtos nereikia toli keliauti. Užtenka praeiti ar pravažiuoti dviračiu greta upės įrengta krantine, kad pajustumėte gyvybingą gamtą. Žengiant Šventosios upės krantinės taku ar prisėdus ant žibintais apšviestų suoliukų, galima grožėtis ne tik raibuliuojančiu upės vandeniu, bet ir intensyviu laukinių vandens paukščių gyvenimu. 

Jei mėgstate stebėti vandens stichiją, būtinai parymokite ir ant miesto centre esančios Anykščių užtvankos. Šniokščiantys vandens srautai į šią vietą traukia ne vieną poilsiautoją, turistą ar vietinį miestelėną. Visai greta – stūkso aukščiausia Lietuvoje Anykščių bažnyčia, kviečianti pasigėrėti didinga gotikine architektūra ir užkopti į vieną iš bokštų, pro kurį atsiveria panoraminiai Anykščių vaizdai.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu

Pramogos po stogu: sportas, vynas ir kosmosas

Kaip ir pridera kurortui, Anykščiai siūlo daugybę pramogų po stogu. Vandens ir SPA malonumais galima mėgautis šiuolaikiškame SPA centre „SPA VILNIUS Anykščiai“, kuriame teikiamos ir aukšto lygio apgyvendinimo paslaugos. Garsiajame Anykščių baseine galima plaukioti skirtingų tipų baseinuose, kaitintis pirtyse, lankytis masažo kabinetuose, įvairiose sveikatingumo procedūrose. Čia taip pat veikia kavinė ir daug kitų patogumų.

Laimės žiburio kalno papėdėje įsikūrusiame viešbutyje-restorane „Nykščio namai“ galima rezervuoti liukso klasės kambarius, atjaunintame restorane ir kavinėje išragauti autentiškų aukštaitiškų patiekalų bei tradicinio Anykščių vyno. „Nykščio namuose“ galima užsiimti ir įvairių rūšių sportu. Čia veikia boulingas, biliardas, įrengta salė, skirta žaisti krepšinį, tinklinį, badmintoną, tenisą, taip pat lauko teniso kortai.

Visapusiškai prasimankštinę, būtinai užsukite į Anykščių „Cosmos“ Paukščių taką. Šis Anykščių menų inkubatoriuje įsikūręs mažytis kambarėlis daugybės įvairiaspalvių lempučių, veidrodinių sienų ir paslaptingų garsų pagalba jus nuneš į tolimiausias galaktikas. Čia tikrai pasisemsite nepakartojamų potyrių!

Tokią aktyvią dieną verta užbaigti Anykščių vyno daryklos rengiamose edukacinėse vyno degustacijose. Jų metu ne tik susipažinsite su vietoje gaminamų tradicinių lietuviškų vynų skoniais, bet ir sužinosite jų gamybos būdus bei istoriją.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu

Pramogos lauke: pasivaikščiojimas labirintais, medžių viršūnėmis ir lenktynės su vėju

Jei viešnagės metu nesutrukdys blogas oras, būtinai aplankykite didžiausias Anykščių įžymybes, esančias po atviru dangumi. Pirmiausia tai – Anykščių lajų takas ir Puntuko akmuo. Tiesa, jie yra ne pačiuose Anykščiuose, bet visai šalia miesto, Dvaronių kaime. Nuo Anykščių centro Dvaronių kaimą skiria keli kilometrai, kuriuos galima nesunkiai įveikti tiek pėsčiomis, tiek dviračiu, tiek automobiliu.

Lajų tako pradžioje dunkso įspūdingasis Puntukas su iškaltais Atlantą perskridusių lakūnų Stasio Girėno ir Stepono Dariaus atvaizdais. Tikriausiai prie šio milžino norėsite įsiamžinti nuotraukoje, net jei tai esate darę jau ne kartą. Bet neužtrukite ir pataupykite kadrų Lajų takui, nes čia jūsų telefonas ar fotoaparatas nesustodamas spragsės. 

Einant ties medžių lajomis iškeltu taku apima nuostabus jausmas, patiriant taip arti esančią gamtą. Juk ne dažnai žmogui tenka pabuvoti medžių viršūnėse. Bet tikras apdovanojimas lauks, kai užkopsite į tako pabaigoje esantį 34 metrų aukščio apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria pro šalį tekančios Šventosios upės vingiai ir Anykščių šilelio žaluma

Nusileidę į apačią, galėsite užkąsti lauko kavinėse ar užkandinėse, bei įsigyti šį nuotykį priminsiančių suvenyrų. Kiek toliau, prie upės įrengta ir poilsiavietė, kur šiltuoju metu laiku galėsite atsigaivinti vėsiuose Šventosios vandenyse. 

Visai netoli, Skapiškių kaime, įsikūręs visoje Lietuvoje taip pat puikiai žinomas Labirintų parkas, sužavintis tiek vaikus, tiek suaugusius. Greta jo dabar išdygo ir kita pramoga – aukštyn pamatais stūksantis apverstas namas

Dar viena Anykščius garsinanti pramoga – ant Kalitos kalno įrengta specialiais bėgiais nusileidžiančių rogučių trasa, kuri yra vienintelė tokia Lietuvoje. Lekiant trasos vingiais galima pasiekti tikrai įspūdingą greitį, mėgaujantis pro ausis švilpiančiu vėju. Čia pat veikia smagus atrakcionas – Kalitos salto. Tai dvigubą ratą primenantis įrenginys, kuriuo... ridensitės nuo Kalitos kalno! Tiesa, kadangi kalnas pakankamai status, ridenimuisi įgavus pagreitį – pojūčiai tampa išties ekstremalūs. 

Žiemą, kai palankios oro sąlygos, ant Kalitos kalno veikia ir dirbtinio arba natūralaus sniego slidinėjimo trasa.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Muziejai Anykščiuose: Biliūnas, Baranauskas, Vienuolis, Angelai 

Muziejų trūkumu Anykščiai ir jų apylinkės tikrai nesiskundžia. Taip jau atsitiko, kad su šiomis vietovėmis vienaip ar kitaip susiję net keletas žymių Lietuvos poetų ir rašytojų. 

Anykščiuose veikiantis A. Baranausko ir A. Vienuolio – Žukausko memorialinis muziejus turi daug filialų ir ekspozicijų, išsibarsčiusių po miestą ir jo apylinkes. Čia galima aplankyti Antano Baranausko klėtelę, kur gimė garsioji poema „Anykščių šilelis“, Antano Vienuolio namą – muziejų, Jono Biliūno namą – muziejų, Siauruko muziejų ir daug kitų memorialinio muziejaus filialų. 

Vienas jų – per aštuonis pastatus nusidriekęs Arklio muziejus – tikrai sužavės norinčius prisiliesti prie archajiškos lietuvių kultūros istorijos. Čia eksponuojami įvairūs arkliniai padargai, įrankiai ir kiti prietaisai, iš įvairių Lietuvos kampelių surinkti unikalūs vežimai, miškininko Juozo Gelaževičiaus ir tautodailininko Jurgio Kazlausko kolekcijos. 

Viešint Anykščiuose būtinai reikėtų aplankyti ir Angelų muziejų. Vaikštant po šį nedidelį, bet jaukų, muziejų ir stebint įvairiausio pavidalo, itin meniškai sukurtus angelus apima ypatinga, atpalaiduojanti nuotaika. Šis muziejus – puiki vieta pasisemti ramybės ir giedros nuotaikos. 

Verta užsukti ir į XIX a. vidurio Anykščių kapinių Koplyčią bei Sakralinio meno centrą, kuriame galima pamatyti monsinjoro Alberto Talačkos dailės kūrinių, asmeninės bibliotekos kolekcijas. Meno gerbėjų nenuvils tautodailininko Stanislavo Petraškos akmens tapybos ekspozicija bei daug kitų parodų, vykstančių miesto centre.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu

Gamta ir apylinkės: upės, ežerai, Mindaugo Voruta, dvaras ir Kavarsko koldūnai

Anykščių šiauriniame pakraštyje stūkso vienas įspūdingiausių istorinių objektų visoje Lietuvoje – Šeimyniškėlių piliakalnis. Manoma, kad ant jo XIII a. stovėjo paties karaliaus Mindaugo pilis Voruta. Ir iš tiesų – jo dydis ir įrengimas rodo, kad šioje vietoje buvo išties kažkas svarbaus. 

Greta piliakalnio pastatyta tų laikų medinė pilis, kuri, kaip manoma, atrodo kaip ano meto Mindaugo Voruta. Pilies kiemelyje galima pasinerti į įvairias viduramžiškas atrakcijas, pavyzdžiui, šaudymą iš lanko. 

Dalį Anykščių apylinkių iš labai arti pažinsite užsisakę kelionę dar viena šio krašto įžymybe – siauruku arba siauruoju geležinkeliu. Pasivažinėjimas jaukiu nediduku traukinuku palieka smagų ir malonų įspūdį daugeliui keliautojų. O kelionė siauruku su pirtimi ir kubilu gali tapti išties įspūdinga pramoga šeimai ar didesnei kompanijai. 

Netoliese nuo Anykščių įsikūręs įdomus ir jaukus Kavarsko miestelis. Čia galima ramiai pasivaikščioti, pasigrožėti įdomiais namukais ir didinga bažnyčia, bei aplankyti legendinę kavinę, kurioje verdami garsieji Kavarsko koldūnai. Pasisotinus vertėtų nueiti ir iki legendomis apipinto Kavarsko šaltinio. Keliautojai čia atvyksta ne tik pasisemti vėsaus ir ypač tyro vandens, bet ir prisėsti ant suolelio, pasiklausyti ramybėje čiurlenančio upelio bei pasigėrėti gražiai sutvarkyta šaltinio aplinka. 

Dar viena dėmesio verta kryptis Anykščių apylinkėse – Rubikių ežeras. Jį galite pasiekti ir keliaudami siauruku. Čia įrengta nemažai paplūdimių ir žvejybai tinkančių vietų. Greta ežero ant kalvos stūkso Rubikių apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria puikus vaizdas į ežerą su jo salomis ir vingiuotomis pakrantėmis, miškelių bei dirbamų laukų išmargintas plačias apylinkes. Rubikių ežero pakrantėje įsikūręs ir gamtos bei poilsio parkas „Gradiali Anykščiai“, kur galėsite mėgautis nakvynėmis prie vandens, įvairiomis lauko pramogų, aktyvaus laisvalaikio, pirčių ir kitomis paslaugomis. 

Netoliese Rubikių ežero įsikūrę atnaujinti Burbiškio dvaro rūmai, supami įspūdingo grožio regioninio parko. Šis parkas išraižytas pažintiniais takeliais, papuoštas skulptūromis, romantiškais suoleliais ir žibintais. Tai – puiki vieta romantiškam ramiam pasivaikščiojimui ar pasisėdėjimui dvare įsikūrusiame restorane. 

Kaip ir daugumą kitų Aukštaitijos regionų, taip ir Anykščių kraštą verta pažinti plaukiojant vandens maršrutais, kuriuos galima įveikti išsinuomojus baidares, kanojas ar plaustus. Plaukiama Šventosios, Jaros, Vyžuonos upėmis.

Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Anykščiuose? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau