TOP
Meniu

Poilsis prie jūros bei ekskursija po karinius įtvirtinimus Giruliuose

Poilsis prie jūros bei ekskursija po karinius įtvirtinimus Giruliuose

Taip, prisipažįstu, dievinu poilsį Lietuvoje! Šiandien noriu pasidalinti su jumis įspūdžiais, kuriuos patyrėme prieš gerą savaitę. Su visu noriunoriunoriu.lt kolektyvu dirbome bei ilsėjomės prie jūros ir vieną vakarą užsisakėme ekskursiją po karinius įtvirtinimus Giruliuose. Taigi, kaip viskas buvo ir ką patyrėme!

Mus pasitiko nacių uniforma 

Mus pasitiko nacių uniformą dėvintis viešosios įstaigos „Memel nord“ atstovas. Jie rūpinasi šiais kariniais įtvirtinimais, bei čia rengia ekskursijas, renginius. 

Truputį istorijos

Šie kariniai įtvirtinimai vokiečių buvo pastatyti 1939 metais, iš pradžių tai buvo priešlaivinė baterija, turėjusi apsaugoti pakrantę nuo įsiveržimų iš jūros pusės. 

Nepaisant to, kad tuo metu lauke lijo, buvo be galo įdomu klausytis istorijos. Jie tikrai moka sudominti! 

Kaip čia gyveno kariai?

Kariai gyveno patogiai – turėjo elektrą, dušus, karštą vandenį. Baterijoje galima apžiūrėti rastą karo amuniciją, ginklų liekanas. Eksponuojami ir šampūnų, kitų grožio priemonių buteliukai. 

Rengiamos rekonstrukcijos

Baterijoje rengiamos ir „rekonstrukcijos“. Entuziastai persirengia sovietų arba vokiečių karinėmis uniformomis ir bando atkurti Antrojo pasaulinio karo laikų atmosferą.

Įtvirtinimai kaip slėptuvė

Dar ir dabar Memel-Nord įtvirtinimai gali būti naudojami ne tik kaip edukacinė vieta ar  istorinis objektas, bet ir pagal paskirtį – kaip slėptuvė. Prieš keletą metų, kai pajūrį nusiaubė škvalas, virš 100 poilsiautojų subėgo pasislėpti į bunkerį. Pradėjus lūžti medžiams poilsiautojai visiškai neturėjo kur slėptis ir bunkeris šiuo atveju labai pasitarnavo.


Tikrai verta čia apsilankyti! (Čia jūsų lauks ir tam tikri išbandymai, bet apie juos nepasakosiu, nes po to bus neįdomu) ;) Daugiau informacijos galite rasti organizatorių puslapyje Facebook tinkle: čia>> Žemiau kelios mūsų nuotraukos iš šios ekskursijos.

BunkerYJE

Žmonės čia kartais slepiasi nuo audrų


Nuoširdžiai rekomenduoju ir Jums čia apsilankyti, o po ekskurijos pratęsti poilsį Palangoje, viešbutyje "Vanagupė", kur Jūsų laukia "Golden SPA" baseinų ir aromaterapinių pirčių komplekso malonumai, baseinas bei prabangios nakvynės su pusryčiais!


Straipsnio autorė Diana Šubelko, noriunoriunoriu.lt įkūrėja ir vadovė
Dievinu poilsį Lietuvoje! Čia dalinuosi įspūdžiais, kuriuos patyriau mūsų nuostabioje šalyje: www.facebook.com/diana.subelko


Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, jūs padedate mums tobulėti ir atnaujinti sveitainę, kad ji būtų Jums patogesnė. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus.
Sutinku