Lietuva
Grįžti

Įsijunk poilsį Lietuvoje: aplankyk populiariausius apžvalgos bokštus

TOP pasiūlymai
Įsijunk poilsį Lietuvoje: aplankyk populiariausius apžvalgos bokštus
Įsijunk poilsį Lietuvoje: aplankyk populiariausius apžvalgos bokštus

Apžvalgos bokštai yra itin pamėgta ir viliojanti pramoga, tinkanti tiek šeimoms su vaikais, tiek romantikos pasiilgusioms porelėms ar aukščio mėgėjams. Daugybės lankytojų sulaukiantys aukštaūgiai dovanoja nuostabius Lietuvos gamtos vaizdus, o į kūną plūstelėjęs adrenalinas sukelia malonius šiurpuliukus. Lietuvoje esantys apžvalgos bokštai traukia įdomia architektūra, skirtingomis konstrukcijomis bei aukščiais, vieni jų pritraukia kelis tūkstančius lankytojų per mėnesį, kiti - stūkso atokesnėse vietose ir nepakartojamus vaizdus dovanoja tik netyčia atklydusiems. Apžvalgos bokštų daugiausia yra rytinėje, šiaurinėje ir pietinėje šalies dalyse, čia jų galima pamatyti daugiau nei 15. Šiek tiek liūdna, kad dangų liečiančių bokštų tiek mažai pajūryje, jūrą, skalaujančią krantus norėtųsi pamatyti iš paukščio skrydžio, tiesa? Tačiau sparčiai populiarėjant šiai pramogai, tikimės, kad bokštų šalies vakaruose tik daugės. Taigi kokie aukštaūgiai bokštai patys populiariausi Lietuvoje? Šiame straipsnyje rasite tuos, kuriuos aplankė Noriunoriunoriu.lt komanda ir nekantrauja vėl sugrįžti bei rekomenduoja jums:

Nuotrauka Birštono turizmo informacijos centro

Pirmasis mūsų sąraše - aukštaūgių karalius Birštono bokštas, ne veltui taip jį tituluojame, nes tai aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Į dangų jis stiebiasi net 137 metrus virš jūros lygio, virš Nemuno kilpų regioninio parko iškilęs 55 metrus, o apžvalgos aikštelė - 45 metrų aukštyje. Įspūdingi aukščiai, tiesa? Vaizdai, atsiveriantys užkopus į patį viršų - užgniaužia kvapą, ant Škėvonių gūbrio stovintis bokštas, leidžia pamatyti Nemuno kilpų kraštovaizdį, Birštono panoramą ir pasigerėti Lietuvos gamta. Apžvalgos aikštelę pasieksite įveikę 300 laiptelių. 

Naudinga informacija:

Aukštis: 45 m.;

Bokštas atrakintas nuo 7 iki 22 val.;

Adresas: Bokšto al. 25, Birštonas

Nuotrauka Biržų turizmo informacijos centro, A. Pikūnas

Kaip jaunaties mėnulis susiraitęs Kirkilų apžvalgos bokštas kviečia pasigrožėti karstinių įgriuvų reljefu ir Kirkilų karstinių ežerėliu kraštovaizdžiu iš 32 metrų aukščio. Būtent šis bokštas yra labai apgaulingas, nes žiūrint iš apačios jis neatrodo itin aukštas, tačiau pasiekus pagrindinę aikštelę viršuje - tiek aukštis, tiek atsiveriantys vaizdai pakerta kojas. Šalia bokšto esantis karstinių ežerėlių parkas susidaręs iš 30 vandens pilnų smegduobių, kurių skersmuo svyruoja nuo 35 metrų. Vasarą ežerėliai dėl tam tikrų cheminių reakcijų nusidažo įvairiomis spalvomis.

Naudinga informacija: 

Aukštis: 32 m. 

Bokštą lankyti galima visą parą;

Adresas: Ežerėlių g. Širvėnos sen. Panevėžio raj. 

Nuotrauka Metelių regioninio parko

Nendrių pėdą primenantis, 15 metrų Metelių apžvalgos bokštas dovanoja Matelių apylinkių, Papėčių piliakalnio, Dusios ežero ir kemsinės pievos panoramas. Šis bokštas itin mėgstamas ornitologų, nes šalia plytinčioje pievoje lengva stebėti paukščių pulkus, išvysti retas jų rūšis. Šiltuoju metų laiku Metelio ežero įlankoje plaukioja dideli būriai gulbių nebylių ir juodų nardančių paukščių, laukių.

Naudinga informacija: 

Aukštis: 15 m.

Bokštą lankyti galima visą parą

Adresas: Seirijų g. 1A, Meteliai, Lazdijų r.

 Nuotrauka Lajų tako informacinio centro

Štai medžių lajų takas, esantis Anykščiuose yra pirmasis toks takas Baltijos šalyse ir net visoje Rytų Europoje. Daugiau nei 5 metus veikiantis tako kompleksas dovanoja pasivaikščiojimą medžių lajų lygyje. Takas prasideda netoliese gigantiško Puntuko akmens ir pamažu aukštėja, taip nukeldamas lankytojus į 21 metro aukštį, visas tako ilgis siekia apie 300 metrų. Pasivaikščioję taku galėsite pakilti į apžvalgos aikštelę, kuri įsitaisiusi net 35 metrų aukštyje, o iš ten atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai. 

Naudinga informacija:

Aukštis: 35 m.;

Lajų taką ir apžvalgos bokštą galima aplankyti 9:30 iki 20:00 visomis savaitės dienomis;

Adresas: Dvaronių k. 5, Anykščiai.

Nuotrauka Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro

Sartų ežero apžvalgos bokštas - iššūkis net ir patiems drąsiausiems, bokšto aukštis - 36 metrai, į viršų veda 214 siaurų, metalinių, sraigtinių laiptų. Tačiau įveikus baimę ir visus laiptelius laukia įspūdingi vaizdai: Sartų ežero panorama bei Sartų regioninio parko kraštovaizdžio reljefas. Jausmas toks, lyg matytumėte viską iš paukščio skrydžio ir galėtumėte paliesti debesis. 

Naudinga informacija: 

Aukštis: 36 m.;

 Bokštą galima aplankyti nuo 9:00 iki 22:00 visomis savaitės dienomis;

Adresas: Ščiūrių g. 16b, Baršėnų km, Rokiškio rajonas.

Nuotrauka Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro

Mindūnų apžvalgos bokštas stūkso Labanoro regioniniame parke, tai vienas iš aukščiausių Lietuvos apžvalgos bokštų. Metaliniais, sraigtiniais laiptais užkopus į  viršų turėsite galimybę išvysti Siesarčio hidrografinį draustinį bei Aukštaitijos Lakajų kraštovaizdžio draustinį. Iš viršaus galėsite patyrinėti miškais bei kalvomis apsuptų Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežero duburius, pusiasalius, salas. Bokšto prieigose rasite stovyklavietę ir lauko staliukus, kur galėsi papietauti ar atsipūsti. 

Naudinga informacija: 

Aukštis: 36m.;

Bokštą galima lankyti visą parą;

Adresas: Kamūžės k., Mindūnų sen., Molėtu raj.

Nuotraukos Visitzarasai.lt

Virš Zaraso ežero įsitaisęs apžvalgos ratas skaičiuoja dešimtus gyvavimo metus ir 17 metrų aukštyje dovanoja nepaprastą gamtos panoramą. Unikalaus dizaino statinys - vienintelis toks Lietuvoje, o nusileidus laipteliais žemyn jūsų lauks pažintinis takas, ilgasis ežero lieptas, taip pat galėsite atsikvėpti prisėdę ant suoliuko ir pasigrožėti skulptūrų ekspozicija. Taku pasieksite Didžiąją Zaraso ežero salą. 

Naudinga informacija: 

Aukštis: 17 m.;

Apžvalgos ratą galima lankyti visą parą;

Adresas: D. Bukonto g. 20, Zarasai

Nuotrauka Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro

Drevernos apžvalgos bokštas įsitaisęs dešiniajame marių krante, Kuršių marių nacionaliniame regione. 15 metrų aukščio bokštas dovanoja parko vaizdus, nuo jo matyti plačios kopos, marios bei Drevernos kaimelio apylinkės, saugomos teritorijos.  Metalinių konstrukcijų apžvalgos bokštas ypač pamėgtas ornitologų ir paukščių stebėjimo entuziastų, nes bokštas leidžia stebėti itin retų rūšių paukčius jų natūralioje aplinkoje. Taip pat, jei pasiseks, galima išvysti ir sklandantį stambiausią Lietuvoje plėšrųjį jūrinį erelį, kuris mariose gaudo žuvis ir vandens paukščius.

Naudinga informacija: 

Aukštis: 15 m.;

Bokštą galima lankyti visą parą;

Adresas: Drevernos uostas, Klaipėdos rajonas 

Nuotrauka PamatykLietuvoje.lt

15 metrų aukščio Jurakalnio apžvalgos bokštas šalia Jurakalnio geologinės atodangos leidžia pasimėgauti Ventės upės vingio ir slėnio panorama, Papilės miesteliu, Daubiškio kaimu, Jurakalnio geologine atodanga ir atragiu, Papilės piliakalniu. Šalia bokšto įrengtu pažintiniu taku galėsite pasiekti net S. Daukanto muziejų. 

Naudinga informacija: 

Aukštis: 15 m.;

Bokštą galima lankyti visą parą;

Adresas: Papilė, Šiaulių rajonas.

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau