Lietuva
Grįžti

Įsijunk poilsį gamtoje: išbandyk 100 km taką aplink Vilnių

TOP pasiūlymai
Įsijunk poilsį gamtoje: išbandyk 100 km taką aplink Vilnių

Tikriausiai nesuklysime sakydami, kad maršrutai: lova - svetainė, svetainė - šaldytuvas, kompiuteris - sofa jau pradėjo atsibosti? Karantino laikotarpiu rekomenduojama vengti susibūrimo vietų ir laikytis visų saugumo reikalavimų, tačiau tikrai nebūtina atsisakyti smagaus pasivaikščiojimo gamtoje! Pristatome pasakišką kelionę aplink Vilnių - net 100 kilometrų trasa driekiasi per gražiausias sostinės vietas. Ir galime garantuoti - atrasite dar nematytų vietų. 

Visa trasa suskirstyta atkarpomis, tad galite pradėti nuo pačios artimiausios jums. Tiesa, trasos taip pat suskirstytos pagal sudėtingumo lygius, pati sunkiausia pareikalaus nemažai jėgų ir ištvermės. 

Kalnų parkas - Užupis - Paupys - Belmontas - Pučkorių atodanga

Trasos sudėtingumas - VIDUTINIS

Trasos ilgis ~9.8 km

Ši atkarpa prasideda Kalnų parke, driekiasi per spalvingąjį Užupį iki Belmonto gatvės, kiek tolėliau pasisuka link Belmonto malūno ir baigiasi ties Pučkorių atodanga. Ši trasa dovanos pasakišką Vilniaus panoramą, galėsite pasimėgauti netoliese tyvuliuojančios Vilnelės garsais ir vaizdais. Visai šalia - Prancūziška dvasia alsuojantis Belmonto malūnas. 

Pučkorių atodanga - Rokantiškės - Pavilnys - Serpantinas

Trasos sudėtingumas - SUNKUS

Trasos ilgis ~11.2 km

Nuo Pučkorių atodangos keliausite link S. Batoro gatvės, trasa vingiuoja link Rokantiškių, per piliavietę, vėliau - Pilaitės parką į Pavilnį. Ši tako dalis viena sudėtingiausių, nes gausu kalvų  bei stačių kalnelių. Tad laukia tikras jėgų ir ištvermės išbandymas.

Beje, šios trasos pabaigoje laukia unikalus serpantinas. Vilniaus Tuputiškių serpantinas – vienintelis Lietuvoje akmenimis grįstas serpantinas, nutiestas rytinėje Vilniaus miesto dalyje. Nei ilgiu, nei aukščiu šis serpantinas negali lygintis su kalnų serpantinais, bet vingių staigumu tikrai jiems nenusileidžia.

Serpantinas - Pavilnys - Ribiškės - Liepkalnis - Burbiškės 

Trasos sudėtingumas - VIDUTINIS

Trasos ilgis ~12.4 km

Nusileidę serpantinu trasa veda Pavilniu iki Ribiškių, kur prasideda miško apsupta bekelė, vinguriuojanti Ribiškių miško parku, iki Liepkalnio. Užkilus į Liepaklnio kalną atsiveria nuostabūs Vilniaus vaizdai, kurie pamalonins reginiu kiekvieną keliautoją. Trsa toliau driekiasi per Naujininkus – Jotvingių, Kapsų ir Dariaus ir Girėno gatves – iki viaduko per Tūkstantmečio gatvę, kur yra pasiekiamos Burbiškės.

Burbiškės - Aukštieji Paneriai - Žemieji Paneriai

Trasos sudėtingumas - LABAI SUNKUS

Trasos ilgis ~13.7 km

Tai sunkiausia trasos dalis, kuri vingiuoja per Burbiškių gatvę, o vėliau pasuka į Burbiškių miško parką. Istorija alsuojanti trasos dalis ne visada buvo tokiam kaip dabar - tarpukariu šioje teritorijoje buvo lenkų kariniai sandėliai, vėliau – sovietų oro gynybos technikos aptarnavimo bazė ir techninis divizionas. Į šią vietą vedė dar lenkų pastatytas siaurasis geležinkelis, einantis per dabar nebenaudojamą tiltą. Mišku besidriekiantis keliukas atveda beveik iki pat Panerių geležinkelio stoties. Už jos takas vėl veda per žaliuosius pušynus iki Žemųjų Panerių.

Žemieji Paneriai - Riovonys - Gariūnai - Lazdynai

Trasos sudėtingumas - SUNKUS

Trasos ilgis ~9.4 km

Žemuosiuose Paneriuose trasa eina per Žemųjų Panerių mišką iki pat prekybos sostinės - Gariūnų. Vėliau, kirtus Nerį, prasideda Buktos miško parkas ir takas driekiasi iki pat Vakarinio aplikkelio. Trasa kerta jį ties Sietyno gatve ir pasiekia Pasakų parką, kuris atsiremia į Laisvės prospektą. Ši trasos dalis kalnuota ir apsupta gausios žalumos ir miškų, atrsite nemtytų vietų, o akis lepins nuostabūs gamtos vaizdai. 

Lazdynai – Karoliniškės – Viršuliškės – Šeškinė

Trasos sudėtingumas - VIDUTINIS

Trasos ilgis ~8.6 km

Trasa toliau vingiuoja greta Laisvės prospekto, kurį kirtus prieš akis atsiveria didingasis Televizijos bokštas. Už jo kelias toliau vingiuoja link Piliakalnio atodangos, vėliau veda palei Nerį Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu iki Narbuto gatvės. Ją kirtus trasa toliau driekiasi miškeliu per Viršuliškes iki Ozo gatvės, nuo kurios ji pasuka į Gelvonų gatvę.

Šeškinė - Baltupiai - Jeruzalė - Verkių regioninis parkas 

Trasos sudėtingumas - LENGVAS

Trasos ilgis ~8 km

Trasa iš Gelvonų gatvės veda per Fabijoniškes iki Geležinio Vilko gatvės, toliau per Baltupių miškelius ir gatveles iki pat Santariškių žiedo. Jame trasa pasuka į Žaliųjų Ežerų gatvę ir atveda iki Vilniaus Versaliu vadinamų Verkių rūmų.

Verkių regioninio parko kilpa

Trasos sudėtingumas - VIDUTINIS

Trasos ilgis ~19.3 km

Tęsiant kelionę nuo Verkių rūmų trasa daro didelę kilpą ir kviečia ilgiausią, net 19 km atkarpą įveikti keliaujant vienomis gražiausių Vilniaus vietų. Takas tęsiasi per Žaliųjų ežerų gatvę iki Sauso ežerėlio ir šalia jo pasuka link Žaliųjų ežerų bei nuvinguriuoja iki Draustinio g. Trasa apsuka ratą aplink Balsio ežerą ir nuveda atgal į Verkių miško parka iki Verkių rūmų.

Verkiai - Jeruzalė - Žirmūnai - Antakalnis

Trasos sudėtingumas - LENGVAS

Trasos ilgis ~9.2 km

Nuo Verkių rūmų trasa veda palei Verkės upelį link Kalvarijos miško parko. Čia trasa tęsiasi iki kito upelio – Baltupio. Kirtus Baltupį trasa atveda į Žirmūnus ir tęsiasi palei Nerį iki Valakampių tilto. Perėjus tiltą trasa tęsiasi kitoje Neries pusėje iki Žolyno gatvės.

Antakalnis - Sapieginė - Kalnų parkas

Trasos sudėtingumas - VIDUTINIS

Trasos ilgis ~9.4 km

Žolyno gatvėje trasa pasuka į Antakalnio miškus. Kelias veda palei Šveicarijos miško parką iki Sapieginės. Šia kalvota vietove trasa vinguriuoja beveik visą laiką mišku ir atveda iki šalia Olandų g. esančių senųjų Užupio žydų kapinių. Kirtus Olandų gatvę pasiekiamas Kalnų parkas ir oficialus trasos pradžios ir pabaigos taškas – Stalo kalnas.

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau