TOP
Meniu

Smėlyje skęstantis švyturys

Smėlyje skęstantis švyturys
1900 metais Danijoje buvo pastatytas švyturys (Rubjerg Knude), kuris turėjo stovėti amžinai ir gelbėti pasiklydusius jūroje. Deja, 23 metrų statinys skęsta. Ironiška, bet švyturys skęsta ne jūroje, o smėlyje. Galima sakyti - piktas likimo pokštas. Dėl nuolatos vėjų atnešamo smėlio čionykščiai gyventojai ilgai ir sunkiai kovoja dėl istorinio statinio ir aplinkinių pastatų.

Kova už švyturį pasibaigė 1968 metais. Rugpjūčio 1 dieną jis buvo užgesintas amžiams. Nuo to laiko jis tapo drąsos ir pasipriešinimo stichijai simboliu. Iš pradžių čia galima buvo pasigrožėti vaizdu iš kavinės, bet nuo 2002 metų ir jos nebeliko. Kova su stichija iki šiol nebaigta. Vietos gyventojai rūpinasi švyturiu. Mokslininkų skaičiavimais gamta nugalės po 15-20 metų. Tiek reikia laiko, kad smėlis paslėptų istorinės vertės statinį. 

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, jūs padedate mums tobulėti ir atnaujinti sveitainę, kad ji būtų Jums patogesnė. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus.
Sutinku