Lietuva
Grįžti
Karklė
Grįžti Karklė
Viešbučiai:
Gamtos Perlas
Sanatorijos:
Pramogos:
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:
Biržai
Grįžti Biržai
Viešbučiai:
Vienkiemio Oazė
Sanatorijos:
Pramogos:

Profesionalūs atostogautojai apie poilsį Lietuvoje: yra ką veikti

TOP pasiūlymai
Profesionalūs atostogautojai apie poilsį Lietuvoje: yra ką veikti

Mūsuose gana populiari nuomonė, kad Lietuvoje, esą nėra kur važiuoti, nėra ką pamatyti, todėl geriau negaišti laiko ir atostogauti traukti į užsienį. Tačiau profesionalūs atostogautojai sako, kad tokiems žmonėms tiesiog reiktų sėsti į automobilį ir patiems įsitikinti, jog tokios kalbos – grynas mitas.

Kurortai atrado nišas

Pasak pašnekovų, taip kalbantieji dažniausiai poilsį Lietuvoje sieja tik su drybsojimu prie jūros Palangoje. Iš tiesų dabar mūsų šalyje galima rasti išties labai įvairių poilsio pasiūlymų, o ir lankytinų objektų yra išties daug.

„Kurortai ir kurotinės teritorijos Lietuvoje dabar jau atrado savo nišas. Palanga – tik vienas iš jų. Ir tai yra  aktyvus, šurmuliuojantis kurortas. Druskininkai ramus – visus metus veikiantis, Birštonas – karališkas, Nida - tylus kurortas. Galbūt tik Trakai nėra visai išsigryninę, nes miestas žymus ne tik savo turtinga istorine kultūrine puse, bet ir turi pramogų parką“, - pasakojo profesionalaus atotstogautojo darbą šiemet išbandęs Saulius Kromalcas.

Pasak jo, Lietuvos keliautojai jau suprato, kad rinkdamiesi viešbučio ar SPA centro pasiūlymą, jie tuo pačiu „perka“ ir miestą su jo infrastruktūra, kur bus praleidžiama dalis laiko. 

Dabar jau daugelis žmonių atvyksta ne pirmą kartą, turi savo mėgiamas vietas ir pramogas, barus, restoranus. Taip formuojasi tam tikr įpročiai, poilsiavimo, laisvalaikio praleidimo kultūra.

Padėjo ES parama

Galbūt dalies žmonių įsitikinimus, kad Lietuvoje turizmo srityje nėra nieko įdomaus, lemia iš seniau atėję mitai. Net jei tam ir buvo pagrindo, per pastaruosius kelerius metus ir jo turėjo praktiškai nelikti. Nes per paskutinįjį dešimtmetį Lietuvos turizmo sektoriu sulaukė daug  ES finansinės paramos, kuri išties pakeitė labai daug.

Vien per 2007–2013 m. per ES investicijų programas turizmo sektoriuje įgyvendinti  282 projektai, kurių bendra vertė – daugiau nei 327 mln. eurų. Tai – viešbučiai ir konferencijų centrai, restoranai, SPA, sporto ir pramogų arenos, renovuoti dvarai, pilys, o taip pat ir įvairios lankytinos vietos.

„Per maždaug trejus metus po šių projektų įgyvendinimo į Lietuvą atvyko daugiau nei 7 mln. turistų. Jei Lietuva būtų visiškai nepatraukli turizmui, ką čia veiktų tiek svečių iš užsienio tikrai nesulauktume. Dabar keliaudamas po Lietuvą pastebiu pastebiu ne tik atnaujintą infrastruktūrą, bet ir greta jos augančius naujus verslus – krautuvėles, kavinukes, vynines, užeigėles. Smulkūs šeimos verslai naujoje infrastruktūroje atranda savo vietą ir tai yra be galo šarminga!“, - įspūdžiais dalijosi S. Kromalcas.

Daugybė širdžiai mielų vietų

Profesionalaus atostogautojo projekte taip pat dalyvavusi Neringa Narsaitė irgi sako, kad labai mėgsta keliauti po Lietuvą. Daugiau kaip pusę Europos išmaišiusi mergina gimtinėje randa daug širdžiai mielų kampelių. 

„Tie, kuriems nėra kur Lietuvoje nuvažiuoti, ko gero, niekur ir nevažiuoja, - šypsodamasi spėja Neringa. – Aš esu gamtos vaikas, man patinka įvairūs pažintiniai takai miškuose ir pelkynuose, dvarai su sodais. Nestandartinės vietos – tokios kaip „Žalvario parkas“, kuriame kiekviena meninė instaliacija turi savo istoriją ir charizmatišką pasakotoją. Ten esu net šventusi savo gimtadienį. Kažkada iš Kauno važiuojant link Kernavės sustojome mažame miestelyje pavalgyti. Atidarom kavinės duris, o ten vos keli staliukai ir išsišiepęs vyras. Pasirodo, pats miestelio meras verda firminius koldūnus.  Dar papasakojo, kur galime apsilankyti aplink. Tokių dalykų jokie žemėlapiai nerodo. Stumbrynas, Kadagių slėnis, Ventės ragas, Biržų karstinės įgriuvos... galėčiau vardinti ir vardinti kiek visko galima pamatyti Lietuvoje. Ir, svarbiausia, daugelis nuostabių vietų yra visiškai nemokamos.“

Dar viena projekto dalyvė Dominyka Gaidamavičiūtė kasmet aplanko bent po dvi naujas šalis, bet labai mėgsta ir keliones po Lietuvą. 

„Dažniausiai lankausi žinomuose kurortuose –  Neringoje, Palangoje, Druskininkuose, Trakuose, bet mėgstu aplankyti ir mažesnius, ne tiek žinomus miestelius. Labai myliu Lietuvą ir man čia visuomet gera“, - sakė Dominyka, projekto metu aplankiusi ir įvertinusi Anykščius ir jų apylinkes.

Svajonių darbą siūlęs projektas „Profesionalus atostogautojas“ – patrauklių atostogų pasiūlymų tinklalapio Noriunoriunoriu.lt ir personalo atrankos bendrovės „CV Online“ kartu rengtas konkursas. 

Jį laimėjo kaunietis Saulius Kromalcas, įveikęs daugiau 600 konkurentų. Jis ir dar keli gerai atrankoje pasirodę konkurso dalyviai vasarą turėjo galimybę išbandyti daug įspūdingų atostogų pasiūlymų Lietuvoje ir Latvijoje. 

Dabar profesionalūs atostogautojai dalijasi savo atostogų įspūdžiais su skaitytojais savo parengtuose tekstuose ir video.

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau