Lietuva
Grįžti
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:
Biržai
Grįžti Biržai
Viešbučiai:
Vienkiemio Oazė
Sanatorijos:
Pramogos:

Neatrastoji Islandija

TOP pasiūlymai
Neatrastoji Islandija
Neatrastoji Islandija - Noriu Noriu Noriu

(Skaftafell, Islandija viršuje.)

Nežiūrint į tai, kad mūsų "Norų kalendorius" lūžta nuo norinčių keliauti į Turkiją, savo dienoraštyje stengiamės rašyti apie šalis, kurios tikriausiai nėra masinio turisto pasirinkimo vieta. Šiandiena norime Jums pristatyti šalį, kurioje vienu metu kovoja du kraštutinumai - ledas ir ugnis. Kaip daugelis jau tikriausiai atspėjote, kalbame apie Islandiją. Islandija - yra sala. Joje gyvena tik apie tris šimtus tūkstančių gyventojų, kurie yra norvegų ir keltų palikuonys.

(Hveravellir vulkanas, Islandija)

Neatrastoji Islandija - Noriu Noriu Noriu
Islandai turi savo kalbą ir ja labai didžiuojasi. Islandijos kalba yra kilusi, arba priskiriama senovės norvegų kalbai. Ryšium su tuo, kad Islandija yra sala, kalba natūraliai užsikoncervavo ir išliko mažai pakitusi nuo anų laikų. Dabartiniai norvegai negali suprasti Islandijos žmonių kalbos. Islandijos salos gyventojai puoselėja kalbą ir senuosius papročius. Nežiūrint į tai - salos gyventojai yra viena moderniausių pasaulyje.

(Seljalandsfoss krioklys, Islandija)

Neatrastoji Islandija - Noriu Noriu Noriu
Verta paminėti vieną iš Islandų papročių. Islandai neturi tokios sąvokos kaip pavardė - jie naudoja tėvavardžių sistemą. Santuokoje moterys savo tėvavardžio nekeičia. Telefonų knygoje islandai išrūšiuoti pagal vardus. Ypatingas Islandijos pasididžiavimas yra Islandų Sagos. Jos parašytos prieš tūkstantį metų. Šios Sagos laikomos vienu didžiausių viduramžių Islandijos literatūros palikimu. Islandijos istorikai teigia, kad sagos yra gana patikimas istoriniu požiūriu šaltinis.

(Solfatare geizeris, Islandija)

Neatrastoji Islandija - Noriu Noriu Noriu
Islandai net teigia, kad jie gali atsekti savo protėvių liniją iki pat pirmųjų į Islandiją atplaukusių vikingų. Dar ne per seniausiai Islandija buvo viena turtingiausių pasaulio valstybių pagal bendrą vidaus produktą, sukuriamą vienam žmogui, bet pasaulinis ekonominis nuosmukis palietė kiekvieną Islandą - šalis bankrutavo. Nors Islandija yra sala, ją skiria tik trys valandos skrydžio nuo Danijos ir penkios iki Amerikos.

(Karštieji šaltiniai, Islandija)

Neatrastoji Islandija - Noriu Noriu Noriu
Kita, svarbi Islandijos dalis yra geoterminė ir hidro energetika. Ištobulėjus giluminio gręžimo technologijoms, islandai apsirūpino tiek elektra, tiek karštu vandeniu beveik vien tik iš geoterminių šaltinių. Būnant Islandijoje susidaro įspūdis, kad šiluma jiems beveik nekainuoja. Pamatyti neužsuktą dušą viešame baseine, šalia "degantį" radiatorių ir atidarytą langą vėdinimui normalus reiškinys. Nežiūrint į tai, kad gamta apdovanojo islandus dosniai, vietiniai gyventojai tausoja ir saugo juos supančią gamtą. O gamta, kaip matote iš fotografijų tikrai nuostabi!

(Vestmannaeyjar, Islandija)

Neatrastoji Islandija - Noriu Noriu Noriu

Geros kelionės į ugnies ir ledo šalį - Islandiją!

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau