Lietuva
Grįžti
Karklė
Grįžti Karklė
Viešbučiai:
Gamtos Perlas
Sanatorijos:
Pramogos:
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:
Biržai
Grįžti Biržai
Viešbučiai:
Vienkiemio Oazė
Sanatorijos:
Pramogos:

Mind the gap! (Apie Londono metro)

TOP pasiūlymai
Mind the gap! (Apie Londono metro)

Straipsnio pavadinimas: "Mind the gap" (Turėkite omenyje tarpą) pasirinktas neatsitiktinai. Kiekvienas, kas lankėsi Londone ir pasinaudojo Londono metro - būtinai įsimena tą frazę, nes ji yra kartojama kiekvienoje stotelėje. Šiame straipsnyje norime Jums papasakoti keletą faktų susijusių su Londono metro. Kai būsite Londone, galėsite tas pačias stoteles matyti jau kitomis spalvomis. Londono metro sistema sudaro 287 stotelės. Pirmasis eskalatorius buvo sumontuotas Earls Court stotelėje 1911 metais. Svarbu atsiminti, kad pirmieji eskalatoriai buvo mediniai. Trumpiausią eskalatorių (tik 50 laiptelių) rasite Chancery Lane stotelėje. Ilgiausias eskalatorius yra Angel stotelėje - net 318 laiptelių. Bank stotelėje (kelių linijų susikirtimo stotelėje) yra net 15 judančių eskalatorių, plius du judantys takai. Visi 409 eskalatoriai kiekvieną savaitę apsuka distanciją, kuri prilygsta dviems kelionėms aplink pasaulį. Trumpiausia distancija tarp dviejų stotelių yra tarp Leicester Square ir Covent Garden (Piccadilly linija)  - tik 0.16 mylios. Aukščiau paminėtos metro stotelės yra pačios populiariausios tarp Londono turistų.

Mind the gap! (Apie Londono metro) - Noriu Noriu Noriu

Garsioji frazė: "Mind the Gap" visų pirma buvo pristatyta Northernmetro linijoje. Būnant Londono metro pirmą kartą stebina tai, kad visos pastogės, šviesoforo signalai turi plastikinių spyglių apsaugą nuo balandžių. Pirmą kartą tokia apsauga buvo pristatyta Northfields (Piccadilly linija) stotelėje. Ilgiausios metro linijos titulas priklauso Central linijai. Maršrutas tęsiasi nuo West Ruislip iki Epping'o stotelės. Maršruto ilgis 34 mylios. Trumpiausią maršrutą rasite Waterloo and City linijoje. Distancija 2 kilometrai ir tik jame tik du sustojimai ( Waterloo ir Bank0). Seniausia metro linija Londone ir net pasaulyje yra Metropolitan linija. Ji buvo atidaryta 1863 sausio 10 dieną. Pirmieji metro vagonai neturėjo net  langų. Jubilee Linijos pratesimas buvo pats brangiausias Londono metro istorijoje. Vieno kilometro tiesimas kainavo 33 milijonus dolerių. Aukščiausia stotelė yra  Amersham. Ji yra 150 metrų virš jūros lygio.  Dizaineriui Harry Beck priklauso garbė dėl žymiojo Londono metro žemėlapio sukūrimo (1933 metai). Daugelio pasaulio šalių naudoja Harrio sugalvota sistemą. Linksmiausia šioje istorijoje, kad už darbą jam buvo sumokėtos tik penkios gynėjos. 

Mind the gap! (Apie Londono metro) - Noriu Noriu Noriu

Oro temperatūra Londone metro yra dešimt laipsnių aukštesnė negu paviršiuje. Vienintelis žmogus, kuris gimė metro - Thelma Ursula Beatrice Eleanor. Ji gimė 1924 Bakerloo linijos traukinyje, Elephant & Castle stotelėje. Ir pabaigai keletas skaičių: Victoria stotelė yra pati užimčiausia Londono metro. Metinis keleivių srautas yra 85 milijonai keleivių per metus. Antra stotelė pagal užimtumą yra King's Cross - 70 milijonų keleivių per metus.

Mind the gap! (Apie Londono metro) - Noriu Noriu Noriu
Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau