Lietuva
Grįžti
Vilnius
Grįžti Vilnius
Viešbučiai:
Vilnius Grand Resort Courtyard by Marriott Vilnius City Center Artis Centrum Hotels Sūrio Džiugas® namai Conti Hotel Calvary Hotel & Restaurant Narutis viešbutis Ibis Styles Vilnius St.Palace viešbutis Atostogaujam.lt Bajorų sodyba Desertinė „Roons“
Sanatorijos:
Pramogos:
Kartodromas Kartlandas Vilniuje „Azia SPA“ Vilniuje Ritos masažai Vilniuje Backstage Roasters Masažo salonas Cult of Beauty „Vichy“ vandens parkas Vilniaus Masažo Klinika „Angel SPA“ centras QI ANMO Masažo namai „Nuad Thai“ „Pramogos ore“ Gero alaus parduotuvė Vilniuje Viskio baras „King&Mouse“ Hungry Walls Čiop Čiop kulinarijos kursai Asmeninių kvepalų kūrimas Vilniuje Dine in the Dark Vilnius Medininkai Joana Photo Style River Town Foto Dorovė Magic Dinner - Grey restoranas Ajurvedos centras SPA Shanti Vilniuje Restoranas Georgian House Restoranai „Chačapuri“ Vilniuje Judesio Prisilietimas Ošimas Autent Shiatsu SPA Amadėja SPA Vilnius Nidos Kopos Vilniuje Šokių ir laisvalaikio centras Studio DM Sovietinis bunkeris Jogos Harmonija Ashraf masažo studija Akių Fotografija SPA VILNIUS Vilnius Masažų terapija „Keraira“ Grožio gidas Lietuvos Raudonasis Kryžius Organizacija Blue / Yellow Studio figūra BIOCOS Vilniuje HLC labs GURU SPA Schulte Cue Sports „Skrydžiai motorizuotu parasparniu“ Vilnius Grand Resort - dienos poilsis Grožio centras „Babor SPA“ Mystic SPA Kaunas Blues Studija Šokio harmonija Vilniuje Masažo namai Harmonijos menė Matančios rankos Vyrų kirpykla The Gentlemen Barbershop Masažo studija PASILEPINK Zoologijos sodas Zoopark Vilniuje Restoranas Botanist Kanapių aliejus Nordic Nutris Estetiškai koreguojantys masažai Erotinių prekių parduotuvė Fantazijos.lt Figaro salonas Kačių kavinė Cat Cafe Atviros metalo dirbtuvės Gusto Blyninė DJ Akademija Crooked Nose & Coffee Stories Georgian Puri Raudonas ir baltas Baltas Dobilas ShakeSnack restoranas Druskos pasakos AlaTurka kebabinė
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:
Latvija
Grįžti
Daugpilis
Grįžti Daugpilis
Viešbučiai:
Sventės dvaras
Sanatorijos:
Pramogos:
Salacgryva
Grįžti Salacgryva
Viešbučiai:
Kapteiņu Osta
Sanatorijos:
Pramogos:
Tukuma
Grįžti Tukuma
Viešbučiai:
Jaunmoku pils
Sanatorijos:
Pramogos:

Ką veikti Birštone?

TOP pasiūlymai
Ką veikti Birštone?
Nemuno apsuptyje įkurtas Birštonas neretai yra įsivaizduojamas kaip jaunesnysis Druskininkų brolis, kuris turi tenkintis tuo, kas lieka po vyresniojo. Galime užtikrinti, kad tai tikrai netiesa! Birštonas yra solidus, kiek kitokį, bet ne mažiau įspūdingą kelią pasirinkęs kurortas, galintis pasiūlyti tikrai daug.

Tiek vasaros, tiek žiemos metu čia veikia įvairios gydyklos, SPA ir sanatorijos, kuriose atliekamos unikalios, daugiausia mineraliniu vandeniu pagrįstos, sveikatinimo procedūros. Gausu ir viešbučių, vilų, apartamentų, siūlančių tiesiog ramų poilsį. O jei atostogas norisi praturinti aktyvesne veikla – Birštonas yra kupinas išskirtinių traukos objektų!

Ką veikti Birštone? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu

Centrinis Birštono miesto parkas

Masyvus, žaliuojančia augmenija turtingas Birštono centrinis miesto parkas užima kone trečdalį viso miestelio – net 25 ha. Čia galėsite pasivaikščioti puikiai įrengtais takeliais, prisėsti ant jaukių suoliukų, pasigrožėti įvairiomis nedidelėmis skulptūromis.

Didžiausia Centrinio parko įžymybė, kurią būtina aplankyti – mineralinio vandens garinimo įrenginys „Druskupis“. Nors ką ten būtina – dėl jo verta net ir specialiai atvažiuoti į Birštoną! 

„Druskupį“ sudaro iš daugybės smulkių šakelių sudėtos sienos, sudarančios tarsi nedidelį labirintą. Per jas iš viršaus teka mineralinis vanduo. Trykšdamas į smulkiausias daleles vanduo pripildo orą mineralinių medžiagų. Viduje ir šalia įrengti suoleliai, ant kurių sėdint galima ne tik kvėpuoti sveiku, mineralų prisodrintu oru, bet ir medituoti beklausant tyloje kapsinčių ir čiurlenančių lašelių.

Centriniame parke taip pat nutiestas Sporto takas, greta kurio išsirikiavę lauko treniruoklių kompleksai, sporto ir vaikų žaidimo aikštelės.

Ką veikti Birštone? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu

Vytauto parkas

Kitame miesto pakraštyje esantis Vytauto parkas – daug mažesnis negu Centrinis, tačiau labai žavus savo elegantiškomis alėjomis, žibintais ir suoleliais. O nuo parke esančio Vytauto kalno atsiveriantys vingiuojančio Nemuno vaizdai šią vietą paverčia idealia romantiškam pasivaikščiojimui. 

Beje, Vytauto kalnas – kadaise buvęs piliakalnis. Jis yra vienas aukščiausių Lietuvoje – šlaitų (aukštis apie 40 metrų). Ir toks pavadinimas jam suteiktas neatsitiktinai – Birštonas ir jo pilis XV a. priklausė Vytautui Didžiajam. Todėl kalno papėdėje stovi dar viena Birštono įžymybė – paminklas šiam Lietuvos valdovui. 

Be to, nuo Centrinio iki Vytauto parko nueiti ar nuvažiuoti dviračiu galima net 2 km ilgio išpuoselėta Nemuno krantine, kurioje prisėdę ant suoliuko galėsite grožėtis lėtai vandenis nešančiu Lietuvos upių tėvu.

Ką veikti Birštone? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu
Ką veikti Birštone? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu

Mineralinio vandens paviljonas „Birutės vila“

Mineralinio vandens teikiamus privalumus galima pajusti Vytauto parke veikiančiame populiariame mineralinio vandens paviljone „Birutės vila“. Jame įrengtas mineralinio vandens baseinas, fontanas, vandens garinimo siena. Paviljonas įsikūręs uždaroje patalpoje, po stogu, todėl čia galima lankytis ištisus metus. Tai yra vieša vieta, kur nemokamai gali užeiti kiekvienas norintis. 

Poilsiautojai įsitaisę ant įrengtų gultų, prie stalelių arba ant savo atsineštų paklotų čia kvėpuoja sveikatai naudingu mineralinio vandens prisotintu oru, ilsisi, atgauna jėgas, mankštinasi, daro jogos pratimus, gurkšnoja vaistažolių arbatą.

Geltonoji biuvetė

Tikro mineralinio vandens „Vytautas“ tiesiai iš gręžinio galite paragauti Geltonojoje biuvetėje, įsikūrusioje Vytauto parke, netoli Birštono kurhauzo. Iš Geltonosios biuvetės trykšta XX a. viduryje atrasto šaltinio geriamasis mineralinis vanduo, savo cheminėmis ypatybėmis panašus į istorinį XIX a. „Viktorijos“ (vėliau pervardinto „Vytauto“ vardu) šaltinį. 

Tiesa, nors Geltonosios biuvetės mineralinis vanduo yra itin sveikas, jis gali sukelti kur kas aštresnius pojūčius, nei ragaujant įprastą mineralinį vandenį iš butelio. Pasiruoškite tam išanksto! Ir turėkite su savimi puodelį ar stiklinę vandeniui įsipilti.

Birštono kurhauzas

Šalia Vytauto parko stovintis, dar XIX a. statytas ir akį džiuginančias formas išlaikęs medinis Birštono kurhauzas iki dabar yra naudojamas pagal savo pirminę paskirtį. Čia įsikūręs restoranas, vyksta įvairūs renginiai, koncertai, dailės parodos. Tai puiki vieta norint pajusti kurorto kultūrinį pulsą, mėgautis istoriniu ir šiuolaikiniu menu. 

Beje, Birštono kurhauzas yra vienas seniausių išlikusių tokio tipo statinių Lietuvoje, o 2006 metais jis buvo įrašytas į valstybinės reikšmės architektūros paveldo objektų sąrašą. Nepraleiskite progos pamatyti šį Lietuvos didį palikimą! 

Be to, ne tik pačiame Kurhauze, bet ir aplink atrasite daugybę puikių vietų, kur galite pasimėgauti skaniu maistu ir rinkiniais gėrimais. Birštone yra gausu skirtingų restoranų, kavinių ir barų, kuriuos aplankę pasisemsite dar ryškesnių įspūdžių.

Ką veikti Birštone? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu

Kneipo sodas

Šalia Kurhauzo, XIX a. vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo garbei įrengtas Kneipo sodas – išskirtinė erdvė, kurioje galėsite mėgautis šalčio terapija bei organizmą grūdinančiomis, imunitetą stiprinančiomis procedūromis. 

„Kneipo kalvoje“ įrengta akmeninė vonelė, kuri skirta itin šaltame vandenyje mirkyti rankas, taip suaktyvinant imuninius procesus. Terapinis „Kneipo takas“ yra skirtas ėjimui basomis – skirtingo nelygumo paviršius stimuliuoja pėdas ir taip gydo įvairias ligas. Na o dar viename baseinėlyje įbridę iki kelių galėsite vaikščioti „gandro žingsniu“ – ši procedūra suaktyvina limfinę ir imuninę sistemas, veninę kraujotaką. Po procedūrų būsite laukiami pasimėgauti ypatinga Kneipo arbata, kuria prekiaujama šalia Kneipo sodo.

Ką veikti Birštone? Lankytinos vietos - Noriu Noriu Noriu

Plaukimas laiveliu arba baidarėmis Birštono upėmis

Dar viena puiki pramoga – plaukimas laiveliu Birštone. Nemuno krantinėje jūsų lauks gausybė nedidelių žavių laivelių, kurie paplukdys Nemuno vingiais ir leis pamatyti Birštono apylinkių grožį iš visai kitos perspektyvos. 

Norintieji dar geriau pažinti Birštono ir kiek tolimesnių apylinkių gamtą, gali rinktis plaukimą baidarėmis itin vingiuota ir ilga Verknės upe. Šalia Verknės galima aplankyti ir unikalų, piramidę primenantį Paverknių piliakalnį. Tiesa, jo forma tokia ne todėl, kad senovės lietuviai būtų nusižiūrėję ją nuo senovės egiptiečių, o todėl, kad tai tik dalis piliakalnio. Didesniąją jo dalį amžiams bėgant nuplovė upė.

Viešbučiai ir SPA centrai Birštone

Birštono pasididžiavimas – visos šalies mastu puikiai vertinami SPA centrai, teikiantys unikalius poilsio pasiūlymus. Jus tikrai sužavės šalia Škėvonių atodangos, miško apsuptyje įsikūręs viešbutis Royal SPA Residence, kuriame ne tik mėgausitės aukščiausio lygio apgyvendinimu, bet ir išskirtinėmis vandens procedūromis, gydomosiomis ir sveikatingumo terapijomis.

Prabangiajame viešbutyje ir SPA centre Vytautas Mineral SPA galėsite išbandyti ypatingas, iš „Sofijos“ šaltinio išgaunamo vandens, procedūras. Vytautas Mineral SPA yra unikalus visame Baltijos regione – tik čia teikiamos unikalios vietinių mineralų terapijos, kurios suteikia neįtikėtinai teigiamą efektą tiek grožiui, tiek sveikatai.

Birštono apžvalgos bokštas

Jei norite pamatyti Birštono kraštovaizdį tarsi iš paukščio skrydžio – būtinai įkopkite į Birštono apžvalgos bokštą, kuris yra aukščiausias bokštas visoje Lietuvoje. Birštono bokštas įrengtas ant Škėvonių gūbrio ir siekia net 92 metrų virš jūros lygio aukštį! Užlipę į jo viršūnę, atsidursite 45 metrų aukštyje.

Iš Birštono apžvalgos bokšto atsiveria nuostabūs tekančio Nemuno ir jo slėnio, laukų, miškų, sodybėlių, Birštono miesto centro panoraminiai vaizdai, kurie garantuotai užgniauš kvapą.

Sanatorijos BIrštone

Birštone atrasite ne vieną aukšto lygio sanatoriją, kurioje užtikrinamas platus sveikatingumo paslaugų spektras. Bene garsiausia – Tulpės sanatorija – siūlo mėgautis gydomųjų mineralinių vandenų, purvo ir kitomis sveikatinimosi procedūromis. Ypač populiarus Tulpės sanatorijos baseinas, įsikūręs atskirame pastate prie pat Nemuno. Pro didžiulius langus matyti gamta, viduje įrengtos pirtys, mineralinio vandens baseinas, baseinėlis vaikams bei didysis gėlo vandens baseinas. Į jį galima nusileisti vingiuota čiuožyne, pasimėgauti povandeninių „geizerių“ masažu. Čia vedamos ir specialios mankštos vandenyje. 

Tuo tarpu Eglės sanatorijoje galėsite mėgautis šiuolaikiniais sveikatos, grožio puoselėjimo metodais, įkvėptais ilgamečių gydymo tradicijų. Eglės sanatorijoje veikia ir unikalus „Gintaro SPA“, kur teikiamos išskirtinės terapijos su natūraliu Baltijos jūros gintaru – nuo gintaru inkrustuotų infraraudonųjų spindulių pirčių iki masažų su gintaro dulkėmis. 

Net jei ir neapsigyvensite sanatorijoje, visada galėsite apsilankyti joms priklausančiuose baseinuose ir pasimėgauti vandens pramogomis bei kitomis paslaugomis ištisus metus.

Birštono muziejus

Birštono ir jo krašto istorijai skirtame muziejuje gausu praeitį liudijančių eksponatų – nuo seniausius laikus menančių archeologinių iškasenų iki naujausių laikų istorijos fotografijų. Čia veikia ir nuolatinės ekspozicijos, skirtos žymiam XIX a. lietuvių dailininkui Nikodemui Silvanavičiui, dalį gyvenimo praleidusiam Birštone. Bei žymiam XX a. kalbininkui Jonui Kazlauskui, kilusiam iš šių apylinkių. 

Norėdami dar išsamiau ir įdomiau susipažinti su senųjų Birštono gyventojų buitimi, pramogomis ir kultūra, galite užsisakyti vieną iš daugelio edukacinių programų, kurių dauguma pritaikytos ir vaikams.

Birštono sakralinis muziejus

Kukliame mediniame pastate įrengtas Birštono sakralinis muziejus – dar viena stotelė, kurią verta pamatyti, norint geriau pažinti kurorto istoriją ir kultūrą. Šiame pastate palaimintasis vyskupas Teofilius Matulionis sovietmečiu savo įpėdiniu slapta konsekravo kunigą Vincentą Sladkevičių, tad muziejus skirtas T. Matuliono atminimui. 

Čia eksponuojama Lietuvos mastu reikšmingą ekspozicija, atspindinti T. Matulionio irkardinolo V. Sladkevičiaus gyvenimo žingsnius ir darbus. Muziejuje vyksta ir įvairūs koncertai, paskaitos, knygų pristatymai, parodos bei daug kitų kamerinio pobūdžio renginių.

Atminties takas

Tiesai priešais Birštono centrą, palei Nemuną driekiasi Atminties takas. Norint jį pasiekti, reikės padaryti nemažą lanką. Bet jei norite pasinerti į visišką ramybę, kurioje girdėsis tik lengvas lapų šlamėjimas ir tylomis savo vandenis nešančio Nemuno šnabždėjimas, verta tai padaryti. 

Atminties takas yra papuoštas Atgimimo laikotarpiu sukurtomis išraiškingomis medžio skulptūromis, sutvarkytas, patogus ir be jokių kliūčių. Pavasarį ir vasarą apgaubtas lapuočių žalumos, o rudenį nudažytas nuostabiomis spalvomis. Skirtas lengvam pasivaikščiojimui ir pabuvimui atokiau nuo šurmulio. Įrengti suoliukai, sūpynės ir kiti unikalūs ir poilsiautojų patogumui pritaikyti įrenginiai. Grožėtis galima ne tik medžiais, skulptūromis ir pro šalį tekančiu Nemuno, bet ir kitame krante matomais Birštono vaizdais.

Beje, važiuodami į Atminties taką, stabtelkite žvilgtelėti į legendomis apipintą Kunigošaltinį, įtekantį į Nemuną.

Škėvonių atodanga ir pažintinis gamtos takas

Prieš 12 000 metų Nemuno suformuotame Škėvonių gūbryje ir Birštono atragyje įrengtas daugiau kaip pusę kilometro siekiantis Škėvonių pažintinis takas, kuriuo einant pasieksite kavinę bei naująją Škėvonių atodangos apžvalgos aikštelę. 

Beje, 31 metrų aukščio Škėvonių atodanga, iš kurios atsiveria įspūdinga panorama, yra įvertina kaip vienas vertingiausių geologinių objektų Lietuvoje ir šiaurinėje Europoje. Nuo 1984 metų Škėvonių atodanga įtraukta į valstybinių gamtos paminklų sąrašą.

Žvėrinčiaus miškas

Nors visas Birštonas ir jo centras ir taip skendi medžių žalumoje, kurorte bei jo apylinkėse galima rasti dar daugiau įspūdingos ir žmogaus nepaliestos ar švelniai jo praturtintos gamtos kampelių.

Visai šalia Birštono galima pasivaikščioti Žvėrinčiaus miške. Čia gausu gamtos įkvėptų „skulptūrų“, kai įdomūs medžių siluetai papildomi žmogaus rankų sukonstruotais dirbiniais. Taip Žvėrinčiaus take atsirado Apuoko namelis, Ožio krėslas, Tetervinų suolelis, Šerno migis ir daugelis kitų kūrinių. 

Taip pat Žvėrinčiuje daug poilsio ir sporto aikštelių su pramoginiais įrenginiais, tikromis medžio skulptūromis, pavėsinėmis bei laužavietėmis. Miške nutiestais takeliais patogu vaikščioti pėsčiomis ir važinėti dviračiais. Vasarą bei rudenį čia galima ir įvairių miško gėrybių prisirinkti. 

Praėjus Žvėrinčiuje besidriekiantį Velniabliūdžio gamtos taką, galima susipažinti su vietinėmis miško ir pelkių bendrijomis, joms būdingiausiais augalais ir gyvūnais.

Prienų muziejus

Jei pačiame Birštone muziejų pasirodys per maža, galima užsukti į visai šalia esančius Prienus. Čia esantis muziejus gali pasigirti moderniomis krašto istorijai skirtomis ekspozicijomis. Prienų muziejus turi keletą filialų apylinkėse, o vienas iš jų – išties unikalus. 

Tai – Šilavoto davatkynas. Šilavoto seniūnijoje, Naujasodžio kaime, atokiau nuo kitų kaimynų nedideliuose nameliuose gyveno moterys, savo gyvenimą pašventusios Dievui ir globojusios ligonius bei kitus likimo nuskriaustus žmones. Mažuose žaviuose mediniuose jų namukuose dabar įrengtos ekspozicijos, liudijančios jų gyvenimą bei darbus. Greta takelio, kuriuo moterys kasdien iš savo namų eidavo į bažnyčią ir šiandien galima pasigrožėti autentiškais ir žaviais koplytstulpiais. 

Dar vienas žymesnis Prienų muziejaus filialas – poeto ir rašytojo Vinco Mykolaičio – Putino tėviškėje, Pilotiškėse įrengta jam skirta ekspozicija. 

Jei tokių grožybių dar negana, apsilankykite Prienų rajone įsikūrusiame „Harmony“ parke, kur galima ne tik pasivaikščioti gražiai sutvarkytame gamtos kampelyje bet ir rasti daug puikių pramogų pasiūlymų visai šeimai

Ir tai dar ne viskas, ką veikti Birštone ir jo apylinkėse. Daugiau informacijos apie veiklas Birštone rasite čia.

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau