Lietuva
Grįžti
Kernavė
Grįžti Kernavė
Viešbučiai:
Pušų šlamesy
Sanatorijos:
Pramogos:
Biržai
Grįžti Biržai
Viešbučiai:
Vienkiemio Oazė
Sanatorijos:
Pramogos:

TOP knygos, kurias rekomenduojame perskaityti karantino metu

TOP pasiūlymai
TOP knygos, kurias rekomenduojame perskaityti karantino metu
Ar žinojote, kad knygų skaitymas padeda atitrūkti nuo rutinos, panirti į fantazijų pasaulį bei išmokti naujų dalykų, tobulėti? Skaitant kokybišką literatūrą galima sumažinti stresą, lengviau susikaupti bei pamiršti kasdieninius rūpesčius. Taip pat ši veikla itin naudinga vyresnio amžiaus žmonėms, nes padeda lavinti protą bei išvengti Alzheimerio ligos. 

Kadangi poilsį Lietuvos kurortuose dabar tenka maintyti į poilsį namuose, tad kaip vieną iš alternatyvų siūlome būtent knygų skaitymą. Ta proga, savo draugų knyguklubas.lt paprašėme pasidalinti TOP knygomis, kurias jie rekomenduoja perskaityti Jums šiuo laikotarpiu. 

Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė „KABINETAS 339”

Trumpai:

 Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės žurnalistiniametyrime „Kabinetas 339“ kaip įtemptame trileryje atsiskleidžiatai, kas iš tiesų vyksta Lietuvos politikoje. Ilgiau nei metus trukusio žurnalistinio tyrimo centre – premjeras Saulius Skvernelis, jo aplinka, įtartini ryšiai ir milijoniniai sandoriai, sudaryti valstybės vardu. Knygoje aprašyti ne tik politikos, bet ir žurnalistinio darbo užkulisiai, kur netrūksta spaudimo, šantažo ir išdavysčių. 

Knygą rasite čia: https://bit.ly/2wwKRRi

Donna Tartt „DAGILIS”

Trumpai: 

Daugialypiame, nežabota energija pulsuojančiame Donna Tartt romane „Dagilis“ įtaigiai ir suprantamai kalbama apie meilę ir nusivylimą, jaunatvišką maištą, kovą dėl išlikimo, žmogiškos laimės paieškas bei ryžtą pasipriešinti gniuždantiems likimo kirčiams. Tai romanas, sukrečiantis ne tik širdį, bet ir protą.

Trylikametis niujorkietis Teo Dekeris stebuklingai išgyvena katastrofą, kuri pasiglemžė jo mamą. Tėvo paliktą paauglį į savo namus priima turtinga jo draugo šeima. Nesavas naujuosiuose namuose, trikdomas bendramokslių, nežinančių, kaip su juo bendrauti, o užvis labiausiai kamuojamas begalinio mamos ilgesio, Teo ištikimai saugo vienintelį ją primenantį daiktą: nediduką paslaptingą paveikslą, kuris galiausiai įtraukia jaunuolį į turtingą ir uždarą meno mylėtojų bendruomenę.

Suaugęs Teo mikliai sukasi turčių salonuose ir dulkėtuose antikvariato, kuriame dirba, labirintuose. Vienišas, įsimylėjęs ir – pavojingų įvykių sūkuryje... 

Knygą rasite čia: https://bit.ly/2UmydgJ


TOP knygos, kurias rekomenduojame perskaityti karantino metu - Noriu Noriu Noriu
TOP knygos, kurias rekomenduojame perskaityti karantino metu - Noriu Noriu Noriu
Trent Dalton „Berniukas nuryja visatą“

Trumpai: 

Trent Dalton romanas „Berniukas nuryja visatą“ – tai istorija apie brolystę, tikrą meilę ir neįtikėtiną draugystę. Kūrinio pasakojimas – daugiasluoksnis, kupinas žodžių žaismo. Jame pinasi šventumas ir šventvagystė, aukšti idealai ir žemiausi nuopuoliai.

Pagrindinio knygos herojaus Ilajaus gyvenimas išties komplikuotas: prarastas tėvas, sąmoningai nebyliu tapęs brolis, įkalinta motina, patėvis – heroino prekeivis ir garsus nusikaltėlis, o auklė – garsus nusikaltėlis, išleistas į laisvę po ilgų įkalinimo metų. Kad ir kokia aplinka jį suptų, Ilajus stengiasi klausyti savo širdies, mokosi suprasti, ką reiškia būti geru žmogumi, tačiau gyvenimas vis įsigudrina pastatyti kliūčių – ir legendinis narkotikų prekeivis Titas Brozas – ne pati menkiausia iš jų.

Begalės literatūrinių premijų sulaukęs romanas įvardinamas kaip būsima Australijos literatūros klasika bei viena geriausių per dešimtmetį parašytų knygų.

Knygą rasite čia: https://bit.ly/33RelWg

Tara Westover „Apšviestoji“

Trumpai: 

Gimusi survivalistų šeimoje, visiškai atsiribojusioje nuo išorinio pasaulio, Tara Westover nuo vaikystės ruošėsi pasaulio pabaigai. Vasaromis Tara talkindavo motinai, pribuvėjai, – rinkdavo žoleles, o žiemomis – padėdavo tėvui rūšiuoti metalo laužą. Į mokslo įstaigą mergina įžengė tik būdama septyniolikos.

Tara Westover„Apšviestoji“ – tai knyga apie kovą dėl savikūros, apie kraupią ištikimybę šeimai ir širdgėlą, kuri ištinka nutraukus saitus su artimiausiais žmonėmis. Pasitelkdama itin taiklias įžvalgas, Tara Westover sukūrė meistrišką, nepaprastai brandų, universalų pasakojimą apie pačią išsimokslinimo esmę: kas tai yra ir ką jis suteikia?

Knygą rasite čia: https://bit.ly/39lUfoa

Andrius Tapinas ir Inga Valinskienė „Meilė, kurios nemylėjau“

Trumpai: 

Unikalus Andriaus Tapino ir Ingos Valinskienės meilės romanas „Meilė, kurios nemylėjau“ parašytas pateikiant du skirtingus požiūrius, dviem balsais skambant skirtingoms mintims. Skaitydami tikrai girdėsite minkštą viliojantį Ingos ir greitą užtikrintą Andriaus balsus.

Pasitikintis savimi ir be galo populiarus sėkmės mokytojas ir socialinių tinklų žvaigždė Joris Vilkaitis blaškosi tarp moterų, ieškodamas tos vienintelės. Jis tampa Gerdos Šeputienės, godžiai gyvenimą geriančios moters, mėginančios atsigauti po patirtų tragedijų ir išdavysčių, žaidimo įrankiu. Meilė, išdavystė, kerštas, intrigos ir televizijos realybės šou užkulisiai susipina į viena.

Knygą rasite čia: https://bit.ly/3dx5s8D

TOP knygos, kurias rekomenduojame perskaityti karantino metu - Noriu Noriu Noriu
Kristina Sabaliauskaitė „Petro imperatorė“

Trumpai:

Menotyros mokslų daktarės rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės naujausias istorinis romanas „Petro imperatorė“ – pirma dilogijos knyga, paremta išsamiais epochos tyrimais, autentiškais šaltiniais, išlikusiais istorinių asmenybių laiškais. 

Knygoje pirmuoju asmeniu pasakojama Rusijos imperatorės Jekaterinos I istorija. Vos penkerių likusi našlaite, jaunystėje ji patyrė tarnaitės, skalbėjos, karo belaisvės ir sekso verges dalią. Tapusi lietuvių kilmės favorito Aleksandro Menšikovo slapta mylimąja vėliau ji tapo geriausio jo bičiulio Petro I meiluže ir žmona. Tarp dviejų lietuvių ir Rusijos caro nuo pat pradžių pulsuoja įtampos kupinas meilės ir draugystės trikampis, kuris kelia nuolatinę dvejonę: kas kuo manipuliuoja, kas yra auka, kas – suvedžiotojas, o kas sąvadautojas.

Knygą rasite čia: https://bit.ly/2xya11J

Albert Camus „Maras“

Trumpai: 

Keisti įvykiai, sudarantys Albert Camus knygos „Maras“ siužetą, dėjosi Orano mieste, Alžyre. Kai mieste ima siautėti maras, daktaras Bernaras Rijė pirmas pastebi ligos ženklus ir skatina miesto valdžią kuo skubiau imtis priemonių. Kol daktaras fiksuoja įvykius mieste, valdžia delsia. Ilgainiui miestui paskelbiamas karantinas. Negalima nei iš jo išvykti, nei į jį atvykti. Maras įsigali ir mirties akivaizdoje išbando žmonių vienybę, tikėjimą ir būties prasmingumą. 

Šis romanas laikomas vienu brandžiausių rašytojo A. Camus kūrinių. 1957 m. rašytojas buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija.

Knygą rasite čia: https://bit.ly/2UnJIo2

Eddy de Wind „Galutinė stotis – Aušvicas”

Trumpai: 

Šiurpą keliantis liudininko pasakojimas apie nežmoniškus nusikaltimus Aušvice. Eddy de Wind knyga „Galutinė stotis – Aušvicas“ yra daugiau nei asmeninis liudijimas: tai žvilgsnis į siaubo pasaulį, iki šiolei daugeliui mūsų nematytą ir nepažintą. Drauge tai ir himnas meilei, aistrai gyventi ir vilčiai. 

Turimais duomenimis, ši knyga yra vienintelė, nuo pradžios iki galo parašyta Aušvice.

Knygą rasite čia: https://bit.ly/2WMEwvG

TOP knygos, kurias rekomenduojame perskaityti karantino metu - Noriu Noriu Noriu
Min Jin Lee „Pačinko“

Trumpai:

Istorinis Min Jin Lee romanas „Pačinko“ pasakoja visą dvidešimtą amžių apimančią žvejo dukros Sundžos ir būsimų trijų jos giminės kartų istoriją. 

Triukšmingame uostamiesčio turguje sutiktas nepažįstamasis užburia Sundžą savo kalbomis ir pažada jai po kojomis pakloti visa pasaulį. Tačiau nepritekliuje augusios Sundžos meilei nelemta baigtis laimingai. Išduota ir pažeminta, Sundža ryžtasi palikti gimtąją Korėją ir keliauti į Japoniją – kraštą, kuriame nė vienas korėjietis nėra laukiamas svečias.

Knygą rasite čia: https://bit.ly/2UIfJWH 

Andrzej Sapkowski „Paskutinis noras“. Knygų ciklo „Raganius“ 1-oji dalis

Trumpai:

Lenkų autoriaus Andrzej Sapkowski parašyta maginės fantastikos knygų serija „Raganius“ pasakoja apie raganių Geraltą iš Rivijos. Geraltas – profesionalas, turintis magišką medalioną, kurio tikslas – sunaikinti pasaulyje tūnantį blogį. Tačiau ne viskas, kas slypi tamsoje, yra blogas, ir ne kiekvienas, kas atrodo gerai, – siekia gėrio.

Pagal šią knygų seriją yra sukurtas kompiuterinis žaidimas „The Witcher“ bei didelio populiarumo visame pasaulyje susilaukęs serialas.

Knygą rasite čia: https://bit.ly/3btAEDN

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau