Lietuva
Grįžti

Švęsk Velykas: kaip saugiai pasiruošti ir linksmai praleisti su artimaisias?

TOP pasiūlymai
Švęsk Velykas: kaip saugiai pasiruošti ir linksmai praleisti su artimaisias?

Kad ir kokias nuotaikas atnešė ilgasis pandemijos laikotarpis, jis taip pat atneš ir vieną gražiausių metų švenčių – šv. Velykas. Tačiau joks virusas negali įveikti mūsų gerų emocijų, juoko, vertybių ir tradicijų. Pastarąsias galime pritaikyti prie šiuolaikinio pasaulio technologijų: artimuosius pamatyti kompiuterių ekranuose, net margučius galima numarginti virtualiai, o maisto produktus šventiniam stalui užsisakyti internetu

Kadangi jau antrą kartą tradicines šv. Velykas tenka keisti į karantino pažymėtą šventę namuose, dalinamės keliais patarimais kaip saugiai ir virtualiai aplankyti artimuosius, pasveikinti draugus ir kaip pajusti šios pavasariškos šventės dvasią, artumą bei dovanojamą šilumą. 

1. Pasirūpinkite šventine atmosfera.

Šiemet turėsime būti kūrybiški ir prisitaikyti prie pasaulyje susiklosčiusios situacijos, tačiau mūsų tradicijos, stiprybė ir meilė, kurią atneša gražiausia pavasario šventė – niekur nedingo. Pirmą kartą patirsime ką reiškia švęsti šv. Velykas neišeinant iš namų, o juk juose ir taip praleidžiame visą savo laiką. Kad nepakliūtumėte į monotonijos spąstus, namuose susikurkite šventišką atmosferą. Ir nors šią dieną teks sutikti be svečių – pasipuoškite, susitvarkykite namus, dekoruokite stalą, įsijunkite muzikos, net ir pabodusioje aplinkoje tai padės pajausti bundančios gamtos atneštą šventę. Leiskite namams pražysti naujomis spalvomis, o dekoro akcentų gamyba gali tapti šaunia veikla visai šeimai. Semkitės įkvėpimo iš gamtos ir leiskite sau žaisti – išnaudokite savo kiemą ar vaikų kūrybiškumą. O, jeigu pritrūkote idėjų, jų visada galima atrasti Pinterest!

2. Pasinerkite į gastronominius atradimus.

Kad ir kaip bebūtų, šis laikotarpis parodė ir gerąją pusę – galime niekur neskubėti,  pasinerti į mylimą veiklą, skaityti knygas, žiūrėti filmus ar serialus, žaisti stalo žaidimus, o štai artėjant šv. Velykoms galime leistis ir į kulinarinius nuotykius. Ir net jei tie nuotykiai privers jūsų skrandį šokti kadrilį, neabejojame, kad smagiai praleisite laiką su savo šeima. Paįvairinkite Velykinį stalą naujais gardžiais patiekalais, kurių receptais dalinasi begalės šaunių kulinarų bei mūsų draugai „Rimi“O gal kiekvienas šeimos narys pageidaus individualaus šv. Velykų stalo patiekalo? Tuomet pakvieskite viską gaminti kartu, tai leis pasidalinti geromis emocijomis ir padovanos daugybę gerų atsiminimų. 

3. Dalyvaukite virtualiuose susitikimuose.

Virtualus bendravimas griauna visas sienas ir trumpina atstumus tarp žmonių, leidžia būti šalia beveik visą parą. Išmaniųjų programėlių dėka galime kartu juoktis, matyti kaip kitose šalyse auga giminaičių vaikai ar net kartu žaisti internetinius žaidimus. Programėlių pasirinkimas išties ne mažas, todėl galite išsirinkti Jums patogiausią. Žinoma, tai nepakeis gyvo susitikimo, tačiau tikrai sumažins skiriantį atstumą ir padės kartu sutikti gražiausiais metų šventes. Tai įvairaus amžiaus asmenims tinkama bendravimo forma, tad mylimą močiutę pamatyti galėsite per „Messenger“, „Viber“, „Zoom“ ar „WhatsApp“. Na, o jei vyresnioji karta išmaniosiomis technologijomis nesinaudoja, nustebinkite juos ilgesniu nei paprastai telefoniniu pokalbiu, įtraukite į jį visą šeimą. 

Patarimas: kad būtų linksmiau bendrauti virtualiu būdu - sudalyvaukite kiaušinių dažymo konkurse! Kiaušiniams marginti panaudokite tik natūralius produktus, kuriuos rasite savo namuose. Tai gali būti svogūnų lukštai, ciberžolės prieskoniai, burokėliai, šilkas, mėlynasis kopūstas ar net mėlynių uogienė. Gautais rezultatais pasidalinkite ir bendrai išrinkite, kieno margutis gavosi gražiausias! 

4. Nerizikuokite ir saugokite vieni kitus. 

Visi mes norime keliauti, apkabinti artimuosius, aplankyti gimtuosius kraštus, nukeliauti į naujus. Tačiau dar ne dabar. Tam, kad greičiau šis laikotarpis taptų tik slogus prisiminimas – turime būti vieningi: lai bendravimą prie Velykinio stalo bent trumpam pakeičia virtualus susitikimas, žemaitiškus kraštus tegul primena namuose gamintas ragaišis, dzūkiškus – Velykų boba. Tai nėra pirmas kartas, kai pasaulis patiria sunkumus. Jie praeina. Praeis ir dabar, jei laikysimės taisyklių ir saugosime vieni kitus.

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau