Lietuva
Grįžti

Pramogaukite su vaikais: 10 šauniausių vietų Vilniuje!

TOP pasiūlymai
Pramogaukite su vaikais: 10 šauniausių vietų Vilniuje!
Pramogos su vaikais: 10 šauniausių vietų Vilniuje

Užimti savo mažąsias atžalas gali būti tikras iššūkis - mažieji tyrinėtojai greitai praranda susidomėjimą bei pavargsta. O jei dar ir oras neleidžia lankstyti po lauką, draugauti su bendraamžiais ar taškyti po lietaus likusių balų, tėveliams tenka pasukti galvą kuo sudominti savo vaikus. Žinoma, išradingi tėveliai visada sugalvoja įdomios veiklos, tačiau kartais tiesiog pritrūksta idėjų, todėl Noriunoriunoriu.lt komanda dalinasi rekomendacijomis ką galima pamatyti ir nuveikti Vilniuje, kai orai neleidžia mėgautis šiluma ir maudynėmis ežeruose. 

1. Aplankę energetikos ir technikos muziejų būsite maloniai nustebinti. Vaikams (ir ne tik) įrengtas visas muziejaus aukštas. O daugybę eksponatų galima paliesti, pasukinėti, pačiupinėti, paspausti. Vaikai galės susipažinti su elementariąja fizika, pavyzdžiui, pasukti indą, sklidiną vandens ir pamatyti kas nutiks, sužinoti kokius garsus skleidžia skirtingų ilgių vamzdžiai, telefono aparatas ar kompiuterinė pelė. Vienas smagiausių muziejaus nuotykių - nusileidimas vamzdžiu į žemesnį aukštą. Vos įžengus į muziejų, dėmesį prikausto didžiulė krosnis, „pasidabinusi“ įvairiaspalviais laideliais, vamzdžiais vamzdeliais. 

Kontaktai: Rinktinės g. 2, Vilnius, www.etm.lt.

Nuotraukos Energetikos ir technikos muziejus

2. Žaislų muziejus sužavės ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius bei senelius. Muziejuje galima susipažinti su įvairių amžių ir laikotarpių žaislais, palyginti kokie buvo prieš šimtą metų, o su kokias žaisdavo seneliai ir proseneliai. Daugybę ekspozicijoje esančių žaislų galima išbandyti, pačiupinėti ir pažaisti. Nenustebkite, jei į žaidimų sūkurį įsitrauksite labiau nei mažieji lankytojai, ten tikrai yra ką veikti. 

Kontaktai: Šiltadaržio g. 2, Vilnius, www.zaislumuziejus.lt

Nuotraukos Žaislų muziejaus 

3. Fėjų slėnyje jus pasitiks į pasaką nunešanti aplinka, nepaprastos išvaizdos lėlytės ir įdomi edukacinė veikla. Čia ras ką nuveikti tiek patys mažiausi, tiek vyresni vaikai. Savaitgaliais vykstantys spektakliai, nukels į nepaprastą fantazijų pasaulį. 

Kontaktai: Verkių g. 29, Vilnius, www.fejuslenis.com.

Nuotraukos Fėjų slėnio

4. Aplankykite Vilniaus Katedros varpinės bokštą, kurio aukštis – 52 m, su kryžiumi – 57 metrai. Lankytojai gali užlipti iki paskutinio aukšto (45 m), iš čia atsiveria įspūdinga miesto panorama: senamiesčio pastatai, Gedimino prospektas, šv. Petro ir Povilo bažnyčia, puikiai matomos Katedrą puošiančios skulptūros. Mėgstantiems šiuolaikines technologijas arba negalintiems užlipti iki bokšto viršaus, bet norintiems pasigrožėti iš ten atsiveriančiais Vilniaus vaizdais galima išbandyti virtualią apžvalgą: lankytojai patys gali valdyti 52 m aukštyje įrengtas kameras.

Kontakatai: Katedros a. 2, Vilnius, www.bpmuziejus.lt

Nuotraukos Bažnytinio paveldo muziejaus

5. Geležinkelio muziejuje išvysite daug detalių, bėgių, vamzdžių ir kitų, su traukiniais susijusių eksponatų, tačiau neapsigaukite - pats smagumas laukia greta esančioje salėje. Ten rasite po stiklu įrengtą žaislinį traukinių miestą ir turėsite galimybę pamiklinti akis - teks atlikti užduotį ir surasti dviratininką,  karvę, parkritusį žmogų ir kitus smulkius objektus. Lauko ekspozicijoje galėsite apžiūrėti milžiniškus traukinius, vagonus ir įvairių laikotarpių eksponatus.

Konatkatai: Geležinkelio g. 16 (Geležinkelio stotis, 2 a.) Vilnius, www.litrail.lt/muziejus-veikla

Nuotraukos AB „Lietuvos geležinkeliai“

6. Cosmos paukščių takas tai veidrodžių kambarys, kuriame sukuriamas begalybės pojūtis pasitelkiant daugybę smulkių lempučių, o girdimi garsai - žemės elektromagnetiniai virpesiai. Visų elementų visuma sukuria jaudinantį kosmoso erdvės pojūtį ir nors pramoga ganėtinai trumpa, bet palieka neišdildomą įspūdį. 

Kontakatai: Prekybos centre vCUP, Upės g. 9, 5-ame aukšte, www.pauksciutakas.eu

Nuotraukos COSMOS Paukščių Takas

7. Iliuzijų muziejus. Didžiulėje, beveik 400 m2 ekspozicijoje galima tyrinėti mokslo išradimus bei paslaptingai veikiančius meno kūrinius. O visą įspūdį sustiprina interaktyvios pramogos - piešimas šviesa, žaidimas šešėliais ir gyvenimo aukštyn kojomis akimirkos. Toks nuostabus iliuzijų pasaulis ne kartą privers suabejoti tuo, ką matote savomis akimis. 

Kontaktai: Vokiečių g. 8, Vilnius, www.vilnil.lt

Nuotraukos Iliuzijų muziejus  Vilnil 

8. Vilniaus universiteto zoologijos muziejus yra seniausias mokslinis Zoologijos muziejus Lietuvoje, turi įdomią ir turiningą istorinę praeitį, siekiančią Žygimanto Augusto laikus bei saugo seniausias Lietuvos zoologines kolekcijas. Muziejus labai įdomus ir net keliantis šiurpuliukus, nes čia galima išvysti gyvūnų iškamšas, griaučius, o pirmieji eksponatai buvo renkami iš biologijos bei gamtos mokslų kabinetų, bei skirti moksliniams tikslams, studentams. Muziejuje galima išvysti net grenlandinio banginio ūsą ir šešių su puse metrų žandikaulio kaulą, 3000 rūšių įvairių bestuburių gyvūnų, pavyzdžiui: 500 rūšių drugių, 380 rūšių moliuskų kriauklių ir kt., 1032 rūšių įvairių stuburinių gyvūnų, pavyzdžiui: 200 rūšių žuvų, 60 rūšių varliagyvių ir roplių, 716 rūšių paukščių, 66 rūšių žinduolių. Įspūdinga, tiesa? Muziejus turėtų patikti vyresnio mokyklinio amžiaus gamtos tyrinėtojams. 

Kontaktai: Saulėtekio al. 7; 10257, Vilnius, www.zoo.muziejus.vu.lt

Nuotraukos Vilniaus universiteto zoologijos muziejaus

9. Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras nukels lankytojus į miško ir gamtos apsuptį, vizualiai įspūdingas centras pasakoja apie nacionalinius ir regioninius parkus, rezervatus, draustinius, gamtos paminklus. Interaktyvi paroda leis susipažinti su įvairiausiais Lietuvos kampeliais, kompiuteriai, ekranai, vizualizacijos, eksponatai sukurią itin įtraukiančią ir lavinančią aplinką. Tikrai nebus nuobodu tiek mažiesiems lankytojams, tiek vyresniems. Beje, centras įsikūręs Sapiegų rūmų komplekse, šalia baroko stiliaus rūmų, trinitorių vienuolyno ir bažnyčios, buvusių Sapiegos ligoninės pastatų, parko pakrašty. Visas rūmų kompleksas yra įtrauktas į kultūros vertybių sąrašą. Kitados apleistas pastatas, kuriame buvo įkurta karo ligoninės skalbykla, iškilo, galima sakyti, iš griuvėsių. Lankymas nemokamas.

Kontaktai: Antakalnio g. 25, Vilnius, www.vstt.lt 

Nuotraukos Nacionalinio lankytojų centro

10. Valstybės pažinimo centras bus įdomus vyresnio, mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams. Tai moderni edukacinė erdvė, kurioje galima susipažinti su pagrindiniais valstybė veikimo principais: kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali prisidėti prie valstybės kūrimo ir valdymo, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas. Nuolatinę Centro ekspoziciją papildo periodiškai atnaujinamos teminės parodos, supažindinančios su svarbiausiais valstybingumo simboliais ar įvykiais. 

Kontaktai: Prezidento rūmų ansamblis, įėjimas iš Totorių g. 28, www.pazinkvalstybe.lt


Nuotrauka Valstybės pažinimo centro 

Patiko? Pasidalink savo nuomone komentaruose ;)
Siekiant pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu nesutinkate su šių slapukų naudojimu, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad visi slapukai būtų atmetami ir ištrinkite įrašytus slapukus.
Supratau